Yamaha XJ 600 (1995)

Vlastník zvar
Vloženo 8.7.2015
Aktualizováno 8.7.2015

Malý cesťák, ktorý má čo ponúknuť.

První dojmy - Moto padla do ruky po pár kilometroch. Sedenie je pohodlné, aj po troch hodinách jazdy som nemal problém s "dreveným" pozadím, alebo neohybnými kolenami.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som doporučil pre začiatočníkov. Je dobre ovládateľná a pomerne ľahká.

Doplňky na motorce - Na moto sú originál postranné kufre Yamaha, s nosnosťou 5kg (každý), do rýchlosti 130km/h.

Průměrná spotřeba - 3.783 l/100km

Vyberal som pre seba prvú motorku, hľadal som teda niečo nenáročné, ale spoľahlivé. Nie moc silné, ale s dostatočným výkonom. Na kratšie, ale aj dlhšie cesty, s možnosťou pohodlnej jazdy aj na neideálne vyasfaltovaných cestách.

Jazda je tak pohodová, že som si ju začal užívať už po pár kilometroch. (Moja jediná skúsenosť s motorkou bola len z motoškoly.)
Motor je vzduchom chladený, takže mu nesvedčí pomalá mestská doprava s častými zápchami, prípadne stánie v kolónach. V tom prípade je z neho účinné vyhrievacie teleso a od nôh začne byť dosť teplo.
Brzdy majú pancierové hadice, takže aj keď je v predu len jeden kotúč, sú dostatočné účinné.
Spotreba je do 5l na 100km, pričom na dialnici to popoženiem a v mestskej premávke dosť často stojím, prípadne idem krokom. Na dlhšej trase po okreskách som sa dostal so spotrebou pod 3 litre.

Milan1963
Milan1963 napsal 09.07.15 v 11:54

kubrt1965
kubrt1965 napsal 08.07.15 v 16:11 10b.

Dobrâ volba

Ája25
Ája25 napsal 08.07.15 v 14:41 10b.

krásná, ať slouží. Mám jí taky doma a nedám na ní dopustit.