Cagiva Elefant 750 (1988)

Vlastník MaraGuzziV11
Vloženo 31.5.2015
Aktualizováno 13.7.2015

Cagiva Elefant 750 Monofaro. Italské enduro z rodu dakarských ve kterém bije Ducatí srdce. Malé enduro s velkým duchem.

První dojmy - První dojmy? No, nejdřív lehké nadšení, potom výčitky svědomí a zděšení a nakonec radost z toho, že ji mám :-D Tolik pocitů proběhlo za necelý týden co jí mám:-)

Po enduru jsem prahnul poslední 3 roky, ale skloubit tuto touhu se stavbou RD se jaksi nedalo. Teď nastala chvíle, kdy ta možnost byla, otázkou je, co pořídit za omezený rozpočet? Vždy jsem chtěl Guzzi NTX 750, klidně i v horším stavu, ale je u nás takřka nesehnatelná. Jako druhá byla mému srdci nejbližší právě Cagiva Elefant 750 Sice jsem chtěl poslední verzi (1994+), ale delší dobu byla na inzerátu právě tato, první typ 750. Byla za dobré peníze a dobré peníze do ní ještě budu muset vrazit. Lak je příšerný, jako by ho někdo maloval válečkem, navíc ta žlutá je na ní divná, nesedí tomu. Motor staruje, volnoběh drží za plynem táhne slušně. Nějaké zásadní zvuky se z něho snad neozývají, přesto budu chtít udělat samozřejmě řemínky, vyměním spojku, seřídím ventily. Chudák motorka musela asi zažít nejednu off road vložku a ten, kdo jí měl přede mnou jí asi moc péče nevěnoval - total sjetá řetězovka, destičky na plech, olej ve vidlích asi žádný, zadní centrál tvrdý jako štolverk, řidítka přihnutá, výfuk k zblití, tachometr nefunkční (poslední cifra se zastavila na 60tkm), kabeláž místy prodřená a zbastlená... takže na ní bude práce jako na kostele, spíš bych řekl, že ještě víc jak na kostele, ale co na tom, je moje a mám ji čímdál tím víc rád) Pokusím se jí dát dokpuy a dopřát jí zasloužený enduro důchod

PS : nevím jak růžové to bude s díly, takže pokud byste měl někdo nějaký tip na to, kde nakupovat ND, třeba i ze zahraničí, určitě to uvítám. Nějaké díly jsem našel i u nás, ale je to dost slabé...

33.petr
33.petr napsal 25.07.18 v 20:19

zdarec,jak se slonem pokračuješ?

misfits
misfits napsal 06.11.16 v 16:40 9b.

super

Springi
Springi napsal 18.07.16 v 19:53 10b.

Ať se daří hlavně pořádně pořeš tu elektriku nebo ji budeš nenávidět Díly buď samodomo nebo ebay, ledasco dokáže i ducati.

Bundes
Bundes napsal 03.01.16 v 14:41 10b.

Přeju hodně štěstí, ať se to všechno povede, protože čím víc Cagiv u nás bude jezdit, tím líp

Luky.moto
Luky.moto napsal 01.06.15 v 12:29 8b.