ČZ 125/476 (1975)

Vlastník ČeZeťák476
Vloženo 29.5.2015
Aktualizováno 30.5.2015

Je to už sice babička ,ale to neznamená ,že neumí jet trošku svižněji.

První dojmy - První dojmy byly vesměs pohledy do pár krabic ve kterejch byla rozebraná.Po dokončení renovace a prvním projetí prostě bomba! Neřikám ,že nejezdí bez problémů je ji přecejen 40 let ,ale poradit si s 4T 125 nemá problém.

Motorku bych doporučil pro - Asi pro kluka co se rád hrabe v motorkách a má základní technické znalosti.

Doplňky na motorce - Doplňky jsou přímaz mikuni, tlumiče z čz 180 dále dvouklíčová brzda , neobvyklé hliníkové ráfky montované pouze na vývozní modely a silniční speciály a to je prozatím asi vše je v plánu boční stojánek ..

Vybral jsem si jí čirou náhodou. Jednoho dne jsem navštívil inzerci na stránkách iveteran.cz a uviděl ji prodávala se v započaté renovaci to mi vyhovovalo. Po domluvě s prodávajícím jsme vyrazili pro ni do Tábora kam jsme dorazili až za tmy. Po prohlídce motorky bylo jasné že jí beru ,už jen z důvodu ,aby se nám cesta vyplatila. Doma jsem se pomalu pustil do montování ,nechal nalakovat plechařinu za což vděčím příbuznému ,který odvedl výbornou práci! Lak je dělaný podle stylu exportní čz 175/477,3 "zelená x zelená" namontováno olejové čerpadlo mikuni z ČZ 180 kvůli nefunkčnosti původního čerpadla motorpal. Čerpadlo jsem montoval hlavně proto ,že jsem na motorce jsem nalítal už předtím hafo kilometrů za rok a míchat pořát olej se mi nechtělo ,ale vysledek vypadá celkem dobře lajk by nepoznal , že není origo. S motorem o obsahu 180 cc už má o něco svižnější odpich proti 125. Maximálka kolem 110 - 115 km což bohatě stačí pokud opominu vibrace které jsou u tohohle typu už odjakživa. Zvládá jak silnici tak nějaký menší terén jen na hladkých silničních gumách ráda hrabe. Za celou dobu jsem neměl větší defekt vždy me dovezla kam bylo třeba. Jenom jí chce co chvíli seřídit namazat umýt toť vše. Je to motorka na pohodový ježdění i na to občasný blbnutí .. vždyt to všichni známe.. sem tam si zatahat za plyn. Na delší cesty chce dělat přestávky hlavně ve dvou páč v létě se ráda hřeje.

Lukydoga
Lukydoga napsal 06.08.16 v 12:12 10b.

venkovanzkhor
venkovanzkhor napsal 06.07.15 v 14:46 10b.

Krásná práce. Ať ještě mnoho let slouží!

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 07.06.15 v 16:00 10b.

Moc pěkně udělaná motorka

Výska
Výska napsal 05.06.15 v 13:05 10b.

moc pěkná hračka

Crawly
Crawly napsal 05.06.15 v 12:58 10b.

Krásná!