BMW R 1200 RS (2015)

Vlastník medouz1
Vloženo 24.5.2015
Aktualizováno 8.4.2018

dle mého názoru asi nejlepší kompromis mezi sportovní a cestovní mašinou

Motorka koupena od FIRMA:Stratos Auto (Praha 9-Prosek) - skvělý přístup pana Semeráda

BMW R 1200 RT: prý mám na ní ještě dost času :)

První dojmy - co se mi nelíbí zatím těžko říct, ale do ruky padla okamžitě. mechový motor, asistent řazení, tempomat + další. jo už vím, větrný štítek by měl být vyšší, i když mám cca 181cm

Motorku bych doporučil pro - kdo chce si užít mix pohodlí a sportu. tenhle koktejl míchá nová r1200rs dokonale

Doplňky na motorce - kromě alarmu vše

prodáno. novému majiteli tuze spokojených kilometrů
md

na prodej. nutno uvolnit místo v garáži.
fotky ve vyšším rozlišení

ahoj všem, kdo čte tyto řádky,
na úvod sezóny jsem si zvedl řídítka pomocí distančních podložek pro "ergonomičtější posez" dáli se tomu tak říkat a namontoval na stojanek patku (big foot) pro lepší stabilitu na blátě, trávě a tak. Spojková hadice zůstává stejná, nicméně bylo nutno změnit její vedení. Takže odstrojení levé části. Jinak mě překvapilo, že nad airboxem se povaloval USB kabel :), by mě zajímalo, jestli ho tam nechali soudruzi z DDR nebo někdo ve Stratosu. Jo, a ještě jedna zajímavost, všiml jsem si, že pár dílu je původem z CZ.

Tak najeto cca 8500km, zatím bez závad, bez problému. Nulový úbytek oleje. Cca 3000km najeto v silných deštích a v relativní zimě kolem 4stC, ocenil bych vyhřívané sedlo, které má RT. Hefty na nejvyšší stupeň po cca 20 minutách na můj vkus nepříjemně pálí. Průměrná spotřeba se 3 kuframa + loďák = 4.8l/100km při průměrné rychlosti 81km/h. Nízký větrný štítek vyřešen přídavným polohovatelným spojlerem od MRA. Musel jsem však vrtat, kvůli tvaru a odtrhové hraně originálního štítku. Záda nebolí ani z opakovaných 1000km celodenních jízd. Tempomat je skvělá věc, nicméně při jeho deaktivaci dochází vlivem velké komprese k nepříjemnému okamžitému zpomalení, což odnáší zápěstí, řeším současným přidáním plynu a vypnutím tempomatu.

Jinak všechna čest motoru, podvozku a vlastně celkové ergonomii.

později. zajíždím. cca 450km. mechový motor. podvozek zasluhuje absolutorium. pro mě za 1.

tak jo, zajeto. první servis, výměny olejů (převodovka+kardan) cca 4500,-Kč.
pozitivní dojmy jsou stále přítomny, fakticky, mám z mašiny radost jako malej, když jsem dostal sklápěcí tatrovku.
asistent řazení je SUPER věc, podřazení před zatáčkou v mžiku o tři kvalty, o meziplyn se nemusíš starat, prostě to tam ta automatika nakope (včetně toho meziplynu). kontrola trakce dobrá věc, tuhle středu jsem byl na Křivoklátě a kousek od Klíčavy byla opravována silnice tou směsicí asfaltu a kamínku - taková ta česká metoda. ideální příležitost odzkoušet včetně abs.
Motor je neskutečně mechový, zvedá se od spodku, elasticita je úžasná. Kolem 5000ot/m ale nastává lehké brnění do sedla, motor si prostě tady lehce vibruje. Žádné drama se však nekoná, jsou to opravdu jemné vibrace. Ocenil bych trochu větší zrcátka, ale jde asi o zvyk. Stejně se vždy otáčím za sebe, když chci něco předjet případně se otočit. Zrcátka nevibrují.
Cestovní rychlost, taková ta příjemná je pro mě kolem 140km/h. Pak by to chtělo asi větší štítek.
Asi je náchylná na boční vítr. Tento čvrtek foukalo trochu silněji a na dálnici to se mnou pěkně mávalo. Obzvlášť, kdy vyjedeš zpoza chráničů hluku. Je fakt, že jsem měl připnuté všechny kufry.
Jo, a navigace, ta je prostě boží. Oproti Garminovi přidáné funkce pro jízdu na moto - zobrazování kompletní dat z moto nemá chybu. Zaznamenání projetých tras skvělá věc. To mi na TT Rider II chybělo - možná to řeší nějaky FW (používám SW, který běží na pozadí TT a loguje všechny zajímavá data), ale tady je to všechno v základu.
A bezklíček MUSÍ být příště i pro všechny kufry, tady by mělo BMW ještě zapracovat.

tak zase příště. Med.

medouz1
medouz1 napsal 23.10.18 v 15:45

distanční podložky jsem koupil zde:

Karel_R1200RS
Karel_R1200RS napsal 27.02.17 v 22:38 10b.

Ahoj, kde jsi koupil distanční podložky?
pokud je motorka na bočním stojanu, tak mám stále nepříjemný pocit, že není moc nakloněná, že mi spadne. Patka to ještě zhorší. Jak je to v reálu?
Díky, ať ti to jezdí i stojí.

Ramadin
Ramadin napsal 19.08.16 v 13:20 10b.

Ahoj, musím s tebou souhlasit. Skvělý stroj, mám jej doma v šedém! Kde jsi pošídil distanční podložky, taky o nich uvažuji. R

medouz1
medouz1 napsal 19.05.16 v 19:02

ahoj všem, kdo čte tyto řádky,
Přezuto na Pirelli Angel GT, olej vyměněn, včetně v kardanu a filtr, to je jasné. Jsem zvědav, jaký budou nový gumy, po pár kilometrech docela dobrý pocit, vodí se pěkně. Uvidíme později. Tak zase přístě, ahoj. Med.

zraptor
zraptor napsal 08.05.16 v 11:37 10b.

moc pěknej stroj minulý týden jsem si jí taky přivezl a jsem nadšený!!! to přídavné plexi je X-screen? díky a přeji pohodovou sezónu