Kawasaki Z 750S (2005)

Vlastník Zaby
Vloženo 9.5.2015
Aktualizováno 31.12.2015

Moje první motorka po autoškole a jedním slovem: respekt. Kdybych ho k ní neměl, tak už asi nejsem.

První dojmy - První jízda byl nářež ... moje první moto, tak nečekejte technické bláboly o tom jak se co chová, co je dobře a co špatně. Vše to byli emoce ... vše bylo poprvé a stalo se to co jsem čekal: adrenalin, strach, volnost ... prostě co jsem si přál, to taky mám.

Motorku bych doporučil pro - Měl jsem obavu, že na mě, jako pro začátečníka, to bude moc velká síla. Ale naštěstí se ta síla dá dobře ovládat kombinací: mozek + pravá ruka. Mám oboje v pořádku, tak je to OK. Proto ji doporučuji i začátečníkům s mozkem.

Doplňky na motorce - Zatím bez doplňků - nějaké budou až to dovolí rodinný rozpočet, který teď dostal zabrat. Tak zatím jen nosič zadního kufru a kufr samotný (vše Kappa) a reflexní proužky na ráfcích.

Chtěl jsem něco co mi vydrží. Tzn. něco silnějšího, něco na cestování pro dva.

První moto - nemožnost porovnání, proto vše v pořádku (brzdy, motor, ovladatelnost).

Jestli se na ní dá dobře cestovat? Doufám, že ano - proto jsem si ji pořídil :)
Po 2500km zkušeností můžu říct, že na cestování je. Jen bohužel to sedlo je pro spolujezdce tragédie - manželka má 50kg a když podřazuji, tak vždy na mě sjíždí a po zastavení (nebo ustálení rychlosti) se musí posunout zas zpátky dozadu.

Po cca 100km mi vadí jedna věc: vibrace (stupaček, klíčku, trochu plasty). Nevím jak moc je to normální, ale rozhodně je to nepříjemné.
Po sezóně cca 2500km a max spokojenost - na vibrace jsem si zvykl. Času moc není, tak snad 2016 bude lepší.