Kawasaki ER 5 (2003)

Vlastník Don_Juan
Vloženo 10.8.2023
Aktualizováno 3.5.2024

Vloženo: 04.03.2024, Uskutečněno: 03.03.2024, Stav tachometru: 67726 km, Zhlédnuto: 60x

Motor jsem při vyjíždce v provozu na dvojku, trojku vytočil nad 6tis/otm. Karburátor nasával naplno a motor makal parádně až do chvíle, kdy mi za jízdy (na rovném přehledném úseku) z palivovýho kohoutu vypadla hadice do karburátoru a benzín začal vytejkat ven z nádrže. Hned jsem zastavil, "odhodil klíč od zapalování" a helmu a ucpal kohout aspoň rukou.

Malou kovovou "L" fajfku s kónyckym kuželem kov na kov se mi po chvíli povedlo vkroutit zpátky do palivovýho kohoutu ještě než byla nádrž úplně prázdná.
Bez dalších experimentů s vytáčením motoru na max. jsem bezpečně dojel domů.

Fotky z týhle Akce jsem fakt nedělal. Projdu si teď fórum, jak ten kužel řešili ostatní ER5kaři nebo ho prostě natvrdo přilepim.

V garáži jsem znovu vypustil nádrž. Palivový kohout jsem vysušil a vyčistil a kuželový spoj "kov na kov" nakonec přilepil. Po zaschnutí, napuštění nádrže a nastartování benzín v okolí palivovýho kohoutu nerosí ani nekape.

• Učíme se přežít - Most

Tým silniční bezpečnosti se celej víkend věnoval motorkářům a motorkářkám a byla to JÍZDA! Z mýho pohledu fakt zásadní a důležitá vzdělávací akce pro každýho na dvou kolech. OK, ty, co se vzdělávat nechtěj, nepřijeli

Typ: Sraz
    Vloženo: 13.05.2024
    Uskutečněno: 12.05.2024
  • Blinkry a brašny

Nové Shin-Yo Arrow - staré bílé Cateye (2 plně funkční) k dispozici Lojzo - používané, velké, praktické objemem i tvarem

Vloženo: 23.03.2024
    Uskutečněno: 23.03.2024
  • 500km pro brašny

Z Karlových Varů do Trenčína na otočku? Tohle je spíš takovej záznam Cesty poznání, než typ na výlet. Ono to teda úplně na otočku nebylo, ze soboty na neděli jsem spal jak ukolíbaný mimino a říkal si, že ty ohromný cruis

Vloženo: 18.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024