Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Lázně a přehrady (čtvrtek 7.9., den třetí)

Vloženo: 16.10.2023, Uskutečněno: 07.09.2023, Stav tachometru: 29900 km, Zhlédnuto: 44x

A je tu čtvrtek, poslední den. Soukám se ze stanu, balím věci, na ranním slunku suším stan, a protože mí belgičtí přátelé spí jak zabití, startuji a odjíždím bez rozloučení. Sorry, kluci, doufám, že jste si zbytek výletu řádně užili. Dnes je v plánu cesta domů a pouhé dvě přehrady, Březová a Stanovice, obě nedaleko Karlových Varů.
Kiosek je ještě zavřený, tak první cesta vede do Kadaně k Lidlu, na tradiční kafe a koláček. Před prodejnou se se mnou dává do řeči postarší pán, pak se připojuje ještě jeden, oba obdivují můj stroj, podivují se, že to není veterán, oba vyprávějí, jak za mlada sami na motorkách jezdili, až je mi skoro líto se rozloučit. Mám rád taková náhodná setkání, a tahle motorka je vyloženě přitahuje.
Ale dost řečí a nasedat. Cesta je jednoduchá, ani nezapínám navigaci, za městem se napojuji na třináctku, přes Klášterec a Ostrov dorážím do Varů a odbočuji na dvacítku směr Plzeň. Za chvíli už přejíždím po koruně hráze Březová, a po pár dalších kilácích odbočuji na Stanovice. Dělám jen pár dokumentačních fotek a vracím se na dvacítku, projíždím serpentiny u Bečova nad Teplou, a valím dál po pěkném asfaltu až do Plzně. Tam dávám rychlý oběd ve fastfoodu a pokračuji na jeden zátah až do Písku.
Během čtvrtka mám najeto kolem 250 km (stopaře jsem zapnul až v Kadani), přidána dvě vodní díla, a jedno lázeňské město, kterým jsem ale jen prosvištěl po hlavní silnici. Celkem tedy během výletu natočeno tři čtvrtě tisíce kilometrů a na seznam přidáno 15 navštívených vodních děl. Lázeňských měst jsem mnohem více minul, než projel, ale aspoň mám co plánovat na další sezónu. Kraj je to krásný a určitě se tam ještě někdy vrátím.

elvis78 (140) napsal 17.10.2023 v 13:40

paráda

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024