Jawa Perak (2022)

Vlastník Kawalumpik
Vloženo 30.3.2023
Aktualizováno 22.10.2023

Vloženo: 23.07.2023, Uskutečněno: 21.07.2023, Stav tachometru: 22931 km, Zhlédnuto: 48x

Poslední vyjížďka na motorce před převozem do servisu mě dovedla do nedaleké Telče. Tentokrát vyhrála rozhledna Oslednice ve výšce 556,8 m. Z dálky viditelná silueta rozhledny se docela ukrývá při přiblížení. Cestička ale vede rovnou až pod ní. Pro důchodce za patnáct a hurá nahoru. Schodů jen 175, podle Klubu českých turistů a nahoře výhled do kraje i s legendou na instalovaném panelu. Výška je uvedena 31,2m a rozhledna je, jak už to bývá, na kopci kousek za Telčí. Motorka shora připomíná malou myšku a tak mě napadá, pokud má někdo sklony k závratím, na této rozhledně se raději dívejte jen na horizont. Není vysoká, ale tvoří ji skeleton a je vidět pod sebe. Stojí za návštěvu při cestě okolo. Na mapě se jmenuje Na Oslednicích a stojí zde od roku 1999, kdy nahradila původní z roku 1898. Cestou zpět jsem v blízké osadě se zajímavým jménem Zvolenovice objevil romantické zákoutí s křížkem a pomníčkem. Neumím to přečíst, tak to třeba zaujme někoho zvídavějšího. Nenápadné místo za rybníkem směrem na Novou Říši je ze silnice zakryté stromy. Foto napoví. Po dojezdu domů, jsem při mytí motorky objevil dva prasklé dráty v zadním kole. To ukončilo další provoz a mašina jde do servisu. Trochu záhada, tohle se stává na kroskách, a to já už roky nejezdím, ale mám to a šmytec. Protože i Kawasaki je momentálně kranke, mám dočasně po veverkách. Doufám, že začne navíc pršet. Přidávám foto, na nějaký čas poslední.

Kire640 (21) napsal 02.08.2023 v 14:03

Pěkné výlety. Zajímalo by měl, proč ty dva dráty praskly. Přeju brzkou opravu a ať zase můžeš jezdit

Kawalumpik 02.08.2023 v 15:51

Dráty se nejdříve povolily, našel jsem čtyři uvolněné a potom to dva nejpevnější nevydržely a bylo po nich. Myslím. Tak si myslím, že jen jezdit a nekontrolovat utažení drátů mi přineslo jejich zkázu. Přišel jsem na to náhodou při mytí ráfku a špic. Najel jsem na tom 23 tisíc od loňského března, a to je hodně. Kontroloval jsem vše, jen dráty v kolech ne. Protože se jen tak nevozím, ale opravdu si rád zalítám, je to dost velká zabíračka pro takového drobečka, jakým pérák je. Udělal jsem si to sám.

SLAY (837) napsal 26.07.2023 v 16:26

Zajímavé místo dá se legálně dojet až k rozhledně,?Nebo musíš zaparkovat někde poblíž v našich končinách nerad nechávám moto bez dozoru tak abych se případně vybavil zámkem..

Tak hlavně ať máš všechny stroje brzy ready.

Kawalumpik 27.07.2023 v 16:34

Motorkou až pod rozhlednu, značky tam nejsou.

Hyacint (42) napsal 23.07.2023 v 21:37

Pěkný. Dobrý tip. Tak ať motorka brzy zase jezdí.

Kawalumpik 23.07.2023 v 22:48

Děkuji všem.

Guga (72) napsal 23.07.2023 v 19:07

Pěkné tipy, díkes

Pupi04 (41) napsal 23.07.2023 v 18:20

Ještě se najezdíš až tě zadek bude bolet
Dobré a hlavně rychlé pořízení

Kawalumpik 23.07.2023 v 18:36

Moc děkuji, když bolí zadek, je to paráda. Teď mě bolí duše....

Milan1963 (276) napsal 23.07.2023 v 15:33

Tak at' se oprava ZDAŘÍ. To poslední slovo nápisu čtu Kristus. Víc jsem nerozluštil.

Kawalumpik 23.07.2023 v 17:17

Díky, chtělo to možná polít vodou. Pak by to asi šlo přečíst. Na zprávu o opravě čekám v pondělí. Zatím jen Audina nebo pěšibus...

• Poslední jízda.

V sobotu 21.10.2023 přišla chvíle na poslední projížďku na malém Péráku z Indie. Zavolal mi sympatický zájemce ze severu Moravy a domluva byla rychlá. Rozjel jsem se z Dačic do Třebíče a s nostalgií jsem se loučil se svo

Typ: Prodej
    Vloženo: 23.10.2023
    Uskutečněno: 21.10.2023
  • Větrníky Pavlov

Jedna z posledních letošních vyjížděk mě přivedla za vesnici Pavlov blízko Třešti. Z dálky viditelné rotory větrné elektrárny jsou z blízka docela strašidelné. Říká se, že to způsobuje infrazvuk, ale úplně stačí pouhý p

Vloženo: 14.10.2023
    Uskutečněno: 14.10.2023
  • Poslední krumlovská opožděně

Zápis do deníku přichází sice s křížkem po funusu, ale snad to tolik vadit nebude. Akce pořádaná Ajaxem proběhla už 23.9.2023. Motorek se sjelo opravdu hodně. Společná jízda vytvořila působivého hada. Přijel jsem na ni t

Typ: Sraz
    Vloženo: 17.11.2023