Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 10.07.2023, Uskutečněno: 24.06.2023, Stav tachometru: 27600 km, Zhlédnuto: 24x

Loňské testovací jízdy v dealerství Indian Písek mi utekly, ty letošní jsem naštěstí
zachytil včas. Pár dní dopředu, když byla předpověď příznivá, jsem si přes internet zarezervoval hned dva stroje, a to bílý FTR 1200 Sport a Scout Rogue v červenočerné barevné kombinaci.
První byl na řadě FTR Sport, po krátké instruktáži nasazujeme helmy a vyrážíme za průvodcem na přibližně 30 km testovací kolečko po vedlejších silnicích. Nejede se nijak závratným tempem, v pohodě stíhám, některé silnice jsou ale až moc vedlejší. Chvíli si zvykám na sportovnější posed, ale jinak motorka jede, zatáčí i brzdí naprosto úžasně. Podvozek je mrštný a motor táhne jako ďas, na tohle bych si zvyknul hodně rychle. Akorát bych asi brzo přišel o řidičák, v tom lepším případě. V tom horším, radši nedomýšlet.
Jako druhou ochutnávku mám připravený Scout Rogue, to prý znamená něco jako "chuligán", nebo "drsňák", něco v tom stylu. Název ale klame, ta motorka je tak hodná a pohodlná, jak si jen umím představit. V hlavní roli je tady opět motor o 1200 ccm, technicky hodně podobný tomu v FTRku, ale naladěný na úplně jiný styl jízdy. Zátah je naprosto plynulý snad už od volnoběhu, v podstatě by pro běžnou jízdu stačilo tam dát čtyřku a už ji tam nechat, to bych si ale připadal jak na skútru. Zpočátku jsem taky měl trochu strach z vysokých řídítek, ale i tenhle stroj se ovládá naprosto ukázkově.
Po návratu ještě obcházím další testovací stroje, dokonce je mi nabídnut ještě obří Challenger, ten ale s díky odmítám. Možná příští rok, jestli se budu na takový parník cítit.
Akce se tedy jednoznačně vydařila, píseckému zastoupení patří velký dík za rozhodně nevšední zážitek. Tak snad zase napřesrok!

Milan1963 (278) napsal 11.07.2023 v 13:15

Hezké, škoda že jsem o tom nevěděl. Do Písku mám jen 100 km...

1 reakce

Metal_Heart
Metal_Heart 11.07.2023 v 15:47

Měli to jen na facebooku. Přišel jsem na to náhodou...

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024