Triumph Speed Twin (2022)

Vlastník Almondo
Vloženo 28.8.2022
Aktualizováno 31.10.2023

Vloženo: 01.06.2023, Uskutečněno: 01.06.2023, Stav tachometru: 1750 km, Zhlédnuto: 74x

Zdravím bando,

kilometry postupně přibývají a už popravdě nepřidávám každou vyjížďku. To bych se ucvakal. Speed Twin je parádní společník, aktuálně jsme na 1750 km a máme hezky zajeto. Teprv teď se pomalu začínám blížit maximu výkonu. Zatím teda hlavně mého, motorka by si se zkušenějším jezdcem dala líbit o hodně víc. Je to skvělé, každou cestu se něco nového dozvím, naučím.
Taky se konečně projevil anglický charakter (mám už předchozí zkušenosti s MINI a LAND ROVEREM) a po jedné kratší cestě se rozsvítila a zůstala svítit kontrolka motoru. Chyba P0053. Říkám sakra, vynechal jsem kvůli tomu jeden víkend ježdění, protože jsem nevěděl co se bude dít. Po telefonické konzultaci se servisem ve stylu "Jo, to se občas stane. Může něco blbnout. Jezděte dál, to zhasne." No a zhaslo. :) Takže pohoda, jen nějaký šotek, stačilo prý nechat motor projít cca třemi teplotními cykly a jedeme dál.
Vzal jsem ST i na první "cestu" kdy jsem jel jeden den 120km, tam přenocoval, druhý den vyhlídkově 150km zpět. Kdybych se celou dobu krotil, tak bych to dal na jednu nádrž, ale já se párkrát neudržel a vymetl pár zatáček, takže jsem po cca 230km musel dotankovat. Jasně, žádná velká cesta to není, ale já jsem furt zelenáč a dávkuju si to postupně. Ať se daří a jezděte tak, abyste se v pořádku dostali do cíle.

elvis78 (141) napsal 01.06.2023 v 19:39

tohle pěknej model Kolik to má nádrž, kolik to teda žere? Brácha si přivezl scramblera, dneska jsem ho viděl jen projet kolem, ale tohle mi přijde hezčí

1 reakce

Almondo
Almondo 02.06.2023 v 04:00

Nádrž je na 14 litrů. Když je indikovaný dojezd 15km, tak dotankuju lehce nad 12. Spotřebu mám mezi 5 a 5,5l podle stylu jízdy. Scrambler je nádhernej, ale je o něco vyšší a má míň výkonu. Při vyjížďkách se držím asfaltu, takže Speed Twin je pro mě jak dělanej. ??

Milan1963 (278) napsal 01.06.2023 v 12:29

• Montáž Dart štítku

Objednal jsem štítek Dart z Anglie, do týdne přišel, vše sedlo, kam mělo. Super. Akorát teda první únorová krátká "oživovací" vyjížďka mi nenapověděla, zda štítek nějak aerodynamicky pomohl. Zatím ten pocit nemám. Uvidím

Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Vystrkuje růžky

Přestože je neděle “rodinně” nabitá programem, daří se mi vyjednat si vyjímku na krátkou vyjížďku. Vyrážím hned ráno a už v 8:50 si užívám v jedné z mála takto brzy otevřených kaváren v KV. Kafe zahučelo, můžeme vyrazit.

Vloženo: 30.04.2023
    Uskutečněno: 30.04.2023
  • První krizovka

Koncem dubna 2023 se konečně trochu vyčasilo a já mohl vytáhnout Speed Twina na zatím nejdelší vyjížďku. Dost mě naučila a zároveň jsem si z ní odnesl varování, že ne pokaždé může jízda dopadnout dobře. K tomu ale pozděj

Vloženo: 22.04.2023
    Uskutečněno: 22.04.2023