Triumph Speed Twin (2022)

Vlastník Almondo
Vloženo 28.8.2022
Aktualizováno 31.10.2023

Vloženo: 22.04.2023, Uskutečněno: 22.04.2023, Stav tachometru: 1120 km, Zhlédnuto: 44x

Koncem dubna 2023 se konečně trochu vyčasilo a já mohl vytáhnout Speed Twina na zatím nejdelší vyjížďku. Dost mě naučila a zároveň jsem si z ní odnesl varování, že ne pokaždé může jízda dopadnout dobře. K tomu ale později.
Vyrazil jsem “prdelačkama” z Varů na Ostrov, dotankoval stovku (okt. číslo, ne že jsem bral za stovku), pak do Jáchymova, který jsem si poprvé v životě prohlédl celý. Asi i naposled. Nejhezčí ve městě byla partička čtyřech turistek okolo 25 roků, opravdu pěkný pohled, ale já mám přeci sledovat silnici. Hned za Jáchymovem je teď semafor, ale užívám si jak se na motorce vždy snadno dostanu až dopředu. Pak Boží Dar a po asi 20ti letech Klínovec. Odtamtud je fotka. Motorkářů bylo plno, tak jsem celou cestu poctivě mával. Pak Loučná, velmi překvapivé Vejprty (v dobrém slova smyslu) a zpět na Klášterec. Jsou tam takové pěkné rovinky, kolikrát se mi to rozparádilo i lehce nad limit. Začal jsem ale cítit lehkou únavu - zápěstí není zvyklé na plyn po zimě, trochu rameno, trochu zadek. Do toho jsem v sobě měl claritine kvůli alergii a udělal jsem tu chybu, že jsem začal přemýšlet o něčem jiném než o jízdě. Kousek před Měděncem mě zamyšleného vynesla zatáčka do protisměru a dokonce jsem si štrejchnul krajnici. Krve by se ve mě nedořezal. Celé je to bez následků, ale srdce mi bušilo ještě dalších 15 km (no až do Klášterce). Je to okamžik a průser je na světě. Já měl tentokrát kliku, ale se vší pokorou říkám, že jsem to dnes prostě posral a jet něco proti, tak nechci domýšlet.
Zbytek cesty byl opravdu údržba, abych dojel bezpečně domů. Doma jsem si dost oddychl a dal si zrmzlinu, abych zahnal vlastní stud. Pak omýt od hmyzu, máznout řetěz a příště, příšte maminko… opatrněji a soustřeď se na to, co máš.

elvis78 (141) napsal 23.04.2023 v 07:08

Tohle znám, stalo se mi to několikrát, většinou když jsem rozsekanej po noční.
jinak když mě kdysi doktorka jako náctiletému řekla že mám každej den žrát Zirtec, tak jsem si řekl nasrat. Žádný prášky nežeru a nemám snad ani astma a alergie. Já těm sračkám nevěřím.
Tam co jsi jezdil to je na mě daleko ale vypadá to tam fakt parádně. Díky za tip a alespoň ty dvě fotky snad se tam někdy podívám

2 reakce

Almondo
Almondo 23.04.2023 v 10:05

Zirtec je echt sráč páč uspává. Ten Claritine je na tom líp, ale byla to kombinace faktorů. Jinak jezdím převážně Karlovarský kraj i když zrovna tentokrát jsem si brouzdnul i do Ústeckého, je tu toho pěkného fakt hodně. Kde se to na motorku líbí tobě?

• Montáž Dart štítku

Objednal jsem štítek Dart z Anglie, do týdne přišel, vše sedlo, kam mělo. Super. Akorát teda první únorová krátká "oživovací" vyjížďka mi nenapověděla, zda štítek nějak aerodynamicky pomohl. Zatím ten pocit nemám. Uvidím

Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Problém po 1550 km od koupi?

Zdravím bando, kilometry postupně přibývají a už popravdě nepřidávám každou vyjížďku. To bych se ucvakal. Speed Twin je parádní společník, aktuálně jsme na 1750 km a máme hezky zajeto. Teprv teď se pomalu začínám blíž

Vloženo: 01.06.2023
    Uskutečněno: 01.06.2023
  • Vystrkuje růžky

Přestože je neděle “rodinně” nabitá programem, daří se mi vyjednat si vyjímku na krátkou vyjížďku. Vyrážím hned ráno a už v 8:50 si užívám v jedné z mála takto brzy otevřených kaváren v KV. Kafe zahučelo, můžeme vyrazit.

Vloženo: 30.04.2023
    Uskutečněno: 30.04.2023