Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 24.08.2022, Uskutečněno: 23.08.2022, Stav tachometru: 24600 km, Zhlédnuto: 24x, Firma: FIRMA:Motoškola - Míra Lisý (Svinaře)

Na kurs zatáčení v motoškole Mirka Lisého se mi podařilo přihlásit na poslední chvíli, jako náhradník za onemocnělého účastníka. Kurs se měl konat v úterý 23.8. v Písku na Hradišti, takže pro mě za humny, a podle předpovědi mělo jen mírně sprchnout.
Tak jo, jdeme na to. Je úterý ráno, chvíli před devátou, a leje jako z konve. To se přežene, říkám si, nepromok nechávám v kufru, abych ho potom nemusel sušit, než natankuju a objedu město, bude přece po dešti...
Jak jsem se mýlil! Na Hradiště dorážím kolem půl desáté, Mirek s dodávkou a týmem už jsou na místě, účastníci postupně přibývají. Pořád leje, na trati louže vody, začíná mě jímat hrůza. Vytahuju nepromok (mám jenom bundu), a stále doufám, že přestane pršet.
Nepřestává. Kolem desáté se Mirek ujímá slova, představuje nám tým instruktorů, dostáváme nezbytné organizační a bezpečnostní pokyny, a jeden po druhém vyrážíme na trať. Zatáčky jsou ostré, krátké, a mokré! A je jich spooousta, na tak malou plochu jich snad víc ani vměstnat nejde. Začátky jsou krušné, jsem na motorce ztuhlý, jako v křeči, bojím se naklonit, bojím se zatočit, bojím se brzdit, bojím se všeho. Postupně se to ale poddává, Mirek předvádí chybné i správné průjezdy zatáček, a pomalu to začíná jít. Přestávám v pomalých zatáčkách řadit jedničku, už to zvládám na dvojku. Brzdit co nejmíň, netahat zbrkle za plyn, pracovat tělem, a postupně skoro přestávám ten déšť vnímat. Nakonec dokážu projet celý okruh bez brzdění, s levou rukou na nádrži (s výjimkou přeřazování), některé pasáže mě začínají i bavit. Samozřejmě, jsem pořád opatrný, k dokonalosti mám ještě hodně daleko. Závodník ze mě už asi nebude, ale to ani nebylo účelem. I za ten déšť jsem nakonec rád, posunul jsem se mnohem dál, než jsem zpočátku doufal, i když jsem neošoupal poserproužky a neobrousil stupačky. Teď už jen přenést nabyté poznatky do praxe na silnici.
Jaký je tedy výsledný dojem z celé akce? Jednoznačně pozitivní! Mirek a jeho parta mají svůj byznys dokonale zmáknutý, nepromarníte ani minutu času, za svoje peníze dostanete maximum. Když jsme u peněz, laciné to není, ale rozhodně nelituju. Beru to jako investici. Příští rok si kurs určitě zopakuju, a možná i na ty stupačky dojde. Pršet by už ale nemuselo…

elvis78 (140) napsal 25.08.2022 v 15:07

Na uzavřené trati se asi jezdí dobře a člověk se tam nějako rozjezdí. Ale v provozu musíš stejně dávat majzla, pokud to tam nemáš projetý jako okruh tak musíš počítat se štěrkem, s bílejma čarama - ty kloužou kurevsky na vodě, že se zatáčka ještě víc zavře a nebo se tam objeví překážka. To je pak takovej kurz podle mě zbytečnej. Osobně bch prachy spíš vynaložil si zajet do Alp, tam se dá poserproužek celkem změnšit i v provozu Jednou jsem tam byl a chci se tam vrátit

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024