Honda CRF1100L Africa Twin (2022)

Vlastník Sema
Vloženo 6.4.2022
Aktualizováno 1.6.2024

Vloženo: 08.08.2022, Uskutečněno: 04.08.2022, Stav tachometru: 9809 km, Zhlédnuto: 20x

Krátká výprava k našim severním sousedům. Držel jsem se vedlejších silnic, po kterých se jelo pohodově a byly v dobrém stavu. Už dávno nepřipomínají tankodromy, jako při našich prvních výpravách do Polska před mnoha lety.
U Zaganě jsem se zastavil na místě bývalého zajateckého tábora Stalag Luft III, známého tzv. Velkým útěkem 76 spojeneckých pilotů. Po této vzpomínce na statečné chlapíky jsem pokračoval dál k Odře a letmo si prohlédl města Slubice a Kostrzyn nad Odrou. Se soumrakem jsem si našel pěkný plácek na sklizeném poli a než jsem usnul, koukal jsem do kraje na přírodu, nořící se do tmy.
Druhý den jsem jel přes Štětín (který jsem jen projel) podívat se na moře a pak zamířil do oblasti jezer Pojezierze Drawskie. Tam se mi moc líbilo, pěkná jezera, pěkné řeky i lesy. Jen kus cesty jsem jel po staré kamenité cestě, proti které jsou kočičí hlavy bezva rovný povrch. Na jihu oblasti je nějaký vojenský prostor, kde se to hemžilo transportéry s těžkou technikou. V Gorzówě Wielkopolskim jsem doplnil palivo a zásoby a zajet přespat do lesa.
Ráno jsem si přivstal, byla hlášená vedra, tak jsem chtěl něco ujet, dokud bude přijatelně. Odpoledne jsem musel být doma, takže jsem to bral už po hlavních silnicích. V Kamienné Góře jsem natankoval poslední levnější benzín, do Čech přejel přes Lubawku a pak přes Trutnov jel na Jaroměř. Za Jaroměří už jsem najel na dálnici a mazal domů.
Výlet to byl krátký, ale viděl jsem spoustu zajímavých a hezkých míst.

Pár dalších fotek zde.

Hyacint (43) napsal 10.08.2022 v 22:43

Pěkný.

Mann (1532) napsal 10.08.2022 v 14:12+1

Pěkný a taky poučný výlet s hodnocením 1*
To místo je hodně zajímavé , ale musí o tom člověk něco malinko vědět. Neznalý v tom uvidí pouze "nějaký chodníček". Optikou dnešní generace je to totiž všechno hodně dávno / útěk pilotů 1943 a film 1963 /. Pro mě to byl hluboký zážitek, ale hodně tomu napomohly informace pracovníků muzea. Byl jsem tam sám, takže jsme seděli na schodech repliky baráku 104 a možná hodinu klábosili Ani těch 8 zl. ode mě nechtěli Mezi těmi 76 odhodlanými a odvážnými máme i českou stopu.

Držím ti k podobným výpravám, rád se nechám inspirovat

Miraz250 (16) napsal 09.08.2022 v 18:59+1

Tak zrovna dneska jsem koukal v televizi, jak vězni utíkali tou štolou Harry.

Guga (72) napsal 09.08.2022 v 13:02

Paráda

Kire640 (21) napsal 09.08.2022 v 09:11

Moc pěkný výlet

• Jižní Morava

Chtěl jsem si někde v klidu lesa odpočinout od ruchu velkoměsta a promyslet si strategii na další dny, kdy budu muset řešit pár zásadních otázek. Vzal jsem to dolu na jih a pak se podél česko-rakouské hranice brouzdal až

Vloženo: 28.04.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • 30000 km

Původně plánovanou víkendovou akci kamarádi odřekli (a stejně nemá být počasí), tak jsem se dnes aspoň projel Českým středohořím a Podkrušnohořím. Cestou jsem zaznamenal 30000 najetých km.

Vloženo: 22.03.2024
    Uskutečněno: 22.03.2024
  • Předjarní

Ještě před kalendářním začátkem jara jsme s kamarádem vyrazili přespat do oblíbeného kraje kolem Plánice. Podle meteorologů mělo ráno mrznout, ale to nás nemohlo zastavit. Vzali jsme to takovým obloukem jižními Čechami,

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 19.03.2024