Moto Guzzi V7 Classic (2011)

Vlastník Metal_Heart
Vloženo 24.10.2020
Aktualizováno 18.1.2024

Vloženo: 01.08.2022, Uskutečněno: 07.07.2022, Stav tachometru: 23300 km, Zhlédnuto: 16x

V neděli se budím časně, jako ostatně vždycky, ani nejsem moc rozlámaný, akorát z toho stanu se fakt blbě vylézá. Taky zjišťuju, potom, co jsem všechno obrátil naruby, že ručník jsem asi nechal večer v umývárce. Ráno tam už ale nebyl, takže úkolem na dnešní den, kromě zdolání dalších přehrad, je sehnat nový ručník. Dávám si v kiosku koláček a kafe, balím stan i všechno ostatní, a kolem deváté už jsem "on the road". Dnes mám v plánu pokořit všechny tři Novomlýnské hráze, Koryčany, Opatovice a Brněnskou přehradu, tzv. Prygl. Přenocování nemám zatím dané, buď někde okolo Pryglu, nebo ve Veverské Bítýšce, kde se mi bude líbit.
Vyrážím po okresce na Oleksovice, potom se napojuji na státovku č. 53, před Pohořelicemi potom na padesát dvojku směr jih. Nějak mi ovšem uniká, že už je po svátcích, a že tohle je tah na Vídeň. Jedu ve šňůře aut a kamionů, a v duchu prosím všechny svaté, ať mě neopouštějí. První na řadě jsou Nové Mlýny III, bohužel na hrázi je zákaz zastavení, a i kdyby nebyl, asi by se mi moc stavět nechtělo. Ještě, že mám puštěný GPS tracker, snad mi to Ynzha uzná. Za hrází hlavní silnici opouštím, a už bez problémů zastavuji u hrází II a I. Pokračuji dál a v obci Zaječí stavím u místní jednoty, a kromě mattonky objevuji v nabídce i vytoužený ručník. Hned mám lepší náladu! Startuji stroj a pokračuji malebným krajem vinné révy směr Kyjov. Tam stavím u kauflandu a dopřávám si sekanou s rohlíkem a kafčo. Obojí prostřené na papíru, ale co, na vojně nesmíš být estét. Nasycen a nabuzen pokračuji na Koryčany a dále přes Vyškov k hrázi Opatovice. Ve Vyškově jsem strávil pár měsíců na vojně, ale o nějaké hrázi jsem neměl ani tušení. Z Vyškova mířím po staré silnici na Brno, tankuji a pokračuji dál na Prygl. Na jedné ze spletitých mimoúrovňových křižovatek ovšem špatně odbočuji, tak se mi to trochu protahuje. Nakonec úspěšně dorážím k poslední hrázi, pořizuji fotky, a začíná pršet. Naštěstí je to jen pár kapek, ani není moc mokrá silnice, tak už bez problémů zdolávám posledních pár kiláčků do Veverské Bítýšky. V kempu se ještě při stavění stanu dávám do řeči s jediným tábořícím motorkářem, potom jdeme na pivo do nedaleké hospůdky, a protože máme hlad, dáváme si oba pečený bůček. Dostáváme monstrózní porci, ale s pomocí několika piv a panáka výborné slivovice to zvládáme, i pan hospodský uznale pokyvuje hlavou.
I dnešní den byl tedy úspěšný, zdoláno dalších šest přehrad, ztracený ručník nahrazen novým, a večer se rovněž po všech stránkách vydařil. Předpověď na zítřek není nic moc, tak uvidíme...

• Po stopách Krále Šumavy – podruhé

Poslední vyjížďka na Šumavu se velmi vydařila, takže jsem se rozhodl si ji zopakovat, samozřejmě po mírně pozměněné, a taky prodloužené trase. Abych se vyhnul uzavírce silnice ze Strakonic na Volyni, vyrazil jsem už dop

Vloženo: 04.05.2024
    Uskutečněno: 28.04.2024
  • Nové blinkry

Při poslední vyjížďce se mi začalo zdát, že se pravý přední blinkr nějak chvěje. Stačil potom letmý dotyk rukou, abych se přesvědčil, že se mi to nezdálo. Blinkr už byl načatý, to jsem věděl, a vibrace dílo postupně doko

Vloženo: 20.04.2024
    Uskutečněno: 20.04.2024
  • Po stopách Krále Šumavy

Předpověď na první dubnovou neděli slibovala téměř tropické počasí, to by byl hřích nevyužít ke svezení. A abych se úplně neuvařil, naplánoval jsem trasu na Šumavu, kde by mohlo být o něco chladněji. Odpoledne jsem tedy

Vloženo: 10.04.2024
    Uskutečněno: 07.04.2024