Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX (2009)

Vlastník spike-cz
Vloženo 27.8.2016
Aktualizováno 9.4.2024

Vloženo: 03.07.2022, Uskutečněno: 03.06.2022, Stav tachometru: 127336 km, Zhlédnuto: 25x

Jako obvykle se kamarádi Makrobublinátoři rozhodli vyrazit začátkem sezony za dobrodružstvím, tentokrát s příchutí štěrku, prachu, ale i francouzských sýrů a zdravého alpského vzduchu.
Cílem bylo pokořit šotolinové cesty na italsko-francouzském pomezí a případně potkat nějakého toho kamzíka, horskou pevnost nebo místní beer, tedy pivo. Medvědi v alpách už vymřeli, prý.
Cílem přesunu a výchozí základnou byl vybrán penzionek v Rochemolles (IT) s názvem Penzion Challet della Guida a my všichni jsme se tam pohodlně vešli.
Pro detailisty, cestou jsme nocovali v Farm Campingu u Insbruku v tyrolském cípu Rakouska. Cestou tam i cestou domů. Pozor na to, pršelo nám vždy, když jsme ke kempu dojížděli.
Samotné ježdění po alpských šotolinách bylo pořádný nářez, použili jsme průvodcovské rady offroadového rádce a vydali se testovat svoje dovednosti a limity. Trasy super, výhledy super, kopečky taky super. Akorát ten skill na velkých kamenech nic moc, přesněji nic než moc. Teď popisuju sebe, kluci se rozprostřeli mezi bravurní jezdce, někdy trochu opatrné, ale ani trojková obtížnost je nezastavila. Takže se jezdilo, kochalo, pilo a relaxovalo, jak to znáte z cestopisů hardcorových dopisovatelů a spisovatelů místního webu. Sám se přiznávám, že s ulehnutím motorky na kamenitou cestu mne nadšení lehce přešlo, navíc Stelivo není žádnej drobek a nejen jemu s rostoucí nadmořskou výškou chybělo trochu kyslíku. No a tak jsem na rozdíl od mladých a neklidných věnoval nějaký čas taky jízdě po asfaltových passech italsko-francouzských alp... a bylo to také dechberoucí. Col du Galibier byl úžasný.
Míst, lidí a panorámat by bylo na podrobnej cestopis, ale nejvíc mi zůstala v paměti restaurace u jezera Mont Cenis, obsluhovala nás tam totiž dvojnice paní Kaplanové alias babky tutovky. Jak jinak, vše čistě ve francozštině. Měla pro nás nápovědní obrázky a tak čekání na jídlo celkem rychle uteklo. Zažila tam pravděpodobně už konec první války a věřili jsme jí doslova každou větu

No, zase bude z čeho čerpat v zimním období, kdy sníh a náledí vyžene všechny ze silnic. Všechny stroje i jezdci se nakonec bez velkých problémů dostali až na konec své cesty a pokud si myslíte, že čtrnáctka je moc velké číslo, tak i taková grupa dokáže jezdit spolu.
Jen škoda, že je ten kraj za příliš mnoha kopci a potoky. Ale pro takovýhle pohled , jel bych světa kraj

Díky kluci, bylo to náročné, ale fajné!

km při startu - 127336 3.6.2022
km při návratu - 130420 10.6.2022

• Přezutí a motoškola JSŠ

Protože jsem se dostal k možnosti rozcvičit se na motoškole známého Josefa Šilera alias Sršně, využil jsem toho, přezul motorku na anakee wild a jal se potrénovat svůj skill. Upřímně řečeno, super nápad ve špatnou dobu t

Vloženo: 21.04.2024
    Uskutečněno: 17.04.2024
  • Nový akumulátor

Stane se, že baterka odejde. Mně odešla na letišti v Tchořovicích, ale naštěstí přes kabely dodal proud místní trhovec z burzy veteránů. Nyní tedy je v mašině tahle motobatka: MOTOBAT

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.04.2024
    Uskutečněno: 02.04.2024
  • První venčení 2024

Jak to bývá, počasí nám nastavuje přívětivou tvář už od února. Tak i mne se Stelivem vytáhlo na kontrolu našich komínků už 25. února. No, u nás sluníčko, ale ta mlha z Temelína docela ochlazuje, takže jsem na palubáku v

Vloženo: 20.03.2024
    Uskutečněno: 25.02.2024