Honda PCX 125 (2021)

Vlastník Bicista
Vloženo 30.9.2021
Aktualizováno 4.10.2021

Prvních 100km na PCX

Vloženo: 02.10.2021, Uskutečněno: 02.10.2021, Stav tachometru: 100 km, Zhlédnuto: 28x

Tak mám s novým PCX prvních 100km za sebou. Mohu říci, že jsem nadšen. Vůbec nelituji že jsem mašinu RE Interceptor 650 prodal. Skůtr PCX je to přesné co jsem potřeboval. Jízda na něm je parádní, jasně pocitu zátahu do sedla při přidání plynu se nedočkáte jako u silné motorky. Ale o tom to neni. Jizdu si vychutnávám jinak, je to paradička, dokaže to jet přes kilo, spotřebu mám 2,1 litru :) Je to pohodlné, a přes nerovnosti městských silnic je to příjemnější než na mašině RE co jsem měl, to byla oproti PCX uskákaná koza :) Skůtr se krásně ovládá, je lehoučký, má super rejd, se s nim otočím doslova na pětníku:) Super je také uložný prostor, pod sedlo se krásně vejde integrálka, ale využívám spiše zadní kufr. Super jsou i budíky, velka designova kontrola na blinkry, takže člověk nepřehlédne, že bliká. Trochu fail jsou hodiny, který umí pouze 12h formát, ale lepší než žádné u předchozího modelu. Bezkličkové odemykání je také fajn, nikde nemusí viset kliče, stačí je mít v kapse. Nezkutečně mě to na skůtru baví. Je to opravdu praktické vozítko, které má každodenní využití, pokud chcete být každý den na dvou kolech.
A hlavně parkování v Č.Buděj. zdarma pro moto do 150ccm, Takže tohle je taky paráda. Jsem moc rád, že jsem přesedlal z motorky na skůtr, je to paráda, no automat taky pradicka. Jsem tedy moto kaciř, ale ted jsem spokojený :)

mildanek72 (1) napsal 29.01.2024 v 14:48

Fandím moc PCX(mám 12/2020 a 37 850km za sebou jen na tomto stroji) celkem ještě na prdítkach 49-110 CCM od 06/2011 dalších cca 156 500 km..oproti Číně na které mám nejvíc najeto je Honda naprosto jiný kafe, nejmíň o 3 levely výš..a to ještě koukám po Forze,či Aprilii 125 SR Max r.v.2017,opravdu ta Forza musí být super ještě o level výš než PCX,akorát mne taky přijde cena nové Hondy Forza125 tak trochu ,,mimo"...to už nejspíš jít do 350(330ccm) ve 21,6Kw.. a je to už od 125 jen +20 000,-
Akorát papíry na to nemám,jít do velkého A se mi už moc nechce vzhledem k mému zdraví,doporučuji každému kdo má jen B(vím není to Tvůj případ) skútr/moto kurz Kolama dolů a Učme se přežít v asociaci kurzů podporovaných MV+Integrovanými záchrannými složkami,vč.Policie..atd...Ve Vys.Mýtě,Sosnové,Písku atd...(Brno,Most...)
Ještě jednou hodně štěstí ,jsem fanda všech v jedné stopě,máš ode mne plný počet bodů u Motorky a hlavně předvídat i opatrně všude..KOLAMA Dolů.
Milan

Vlada (0) napsal 03.10.2021 v 06:48

Nejdriv popíšeš 5 stranek o tom jakou moto a pak skončíš u skutra , ale jo, rozumím ti...taky to tak mám, mám na velke moto letos ujeto 50 km a na skutru 3000 km. Akorad jsem koupil tu Forzu. Tak at se daří !

pkkaca (4) napsal 03.10.2021 v 02:15

No vidíš.Takovýho povyku před Interceptorem a nakonec se najdeš ve skutru..Ať Ti slouží

1 reakce

Bicista
Bicista 03.10.2021 v 13:16

Vsechno ma svuj vyvoj. Hlavně se najít :)