BMW R 1200 GS Adventure (2017)

Vlastník dafikk
Vloženo 29.6.2020
Aktualizováno 7.6.2023

Řecko 2021 - CZ-SK-H-RO-BG-SRB,MKD,ALB,GR,ALB,MNE,BiH,HR,H,SK,CZ

Vloženo: 28.09.2021, Uskutečněno: 25.08.2021, Stav tachometru: 33000 km, Zhlédnuto: 28x

Tak letos jsem vyrazili úplně sami se ženou na dovolenou. Z části poznávačka a z části válečka u moře. Cesta tam CZ-SK,H,RO,BG,SRB,MKD,ALB,GR - cca 2200km.
Cesta zpět GR-ALB,MNE,BiH,HR,H,SK,CZ - cca 1900km.
Rumunsko-Už to není zaostalá země,ale moderní země,která má co nabídnout turistům. Spali jsem v Kluži a prohlídli si solný důl v Salina Turda.
Bulharsko-také se vzmáhá,ale chudoba je tam znát. Hlavně na venkově.Navštívili jsme pravěkou jeskyni Magura,kterou obývali pralidi (teda jako tenkrát,né dnes ). Tam nás teda trochu vyvedli z omylu,že měnu jako Euro všude vezmou a kartou se dá zaplatit cokoliv. Tam v jeskyni Magura to neplatí. Prohlídka nešla zaplatit ani kartou ani v Eurech a že by jako chtěli pomoci turistům,tak NE!! Ani ve stánku s pitím,nám nechtěli vymenit pár Eur na vstup do jeskyně. nakonec pomohli ostatní turisté (Bulhaři),kteří nám koupili vstupenku a vzali o nás Eura. Takže jako všude na světě se najdou kokoti a dobří lidé a není to o národnosti.
Makedonie a Albánie- spíše kochání přírodou a užívání si jízdy na motorce.
Řecko- válečka u moře a z části prohlídky měst Parga a Preveza. Parga je romantické starobilé město a Preveza je jachtový přístav. Návštěva řeky Acheron kde se dá jít v řece,až kam člověk chce. Letos jsme oproti milovanému Zakyntosu,strávili válečku u moře v prachsprostém letovisku Paralia Vrachos. Zvykli jsme si i tam,ale na Zakyntos to nemá!
Černá Hora+Bosna- Příroda,silnice,zatáčky,historie. Mostar a jiné "turistické špeky".
No a teď už je po všem...ach jo...Mění se i ten Balkán,ale dá se říct,že tam je ten svět více v pořádku,než v EU. Bohužel chtějí do EU,takže asi ještě budu vykládat vnukům: Jo...to tenkrát...
GSo šlape jak hodiny,ale uvažuji o výměně stroje. BMW není taková pecka,jak mě to všichni líčili. Motor je super,ale jinak jsem zklamaný. Starý Strom (1000cc, rv 2007) se naložený, v zatáčkách na nerovné silnici choval lépe...bohužel).
Tak jo...ještě aby rychle utekla ta nezáživná zima a můžeme se těšit na léto a na jakjinak?!?...na Zakyntos

M_o_m_a_n_e_k (35) napsal 07.10.2021 v 15:10

Zdar.
Cestu závidím - my dali Rumunsko a Bulharsko cca 4900 km - stálo to za to... a báwo jelo jako fík.
Za mne zase naopak jelo lépe než co jsem kdy měl, ale strašně záleží na nastavení.
Ze začátku se mi to furt vrtělo než jsem přišel na to, že pokud chci to samé co od Guzziny, tak nesmím mít navoleno pohodlí. Dal jsem nejtvrdší podvozek s nejvyšším zatížením a dynamickou jízdu a ejhle - vše bylo jinak.
Ale nemám advíka a možná, že na drátech je to trochu jinak.
Tak zdar.

Milan1963 (278) napsal 01.10.2021 v 17:51

• Zakyntos 2022 s "adventure vložkou"

Naši známí nám říkají,že jsou i ostatní země kam jet k moři na dovolenou,ale nám připadá,že to Řecko a zvláště Zakyntos je náš druhý domov. Je příjemné,když jdem po městě,hospodští nás zdraví,paní u zmrzliny se ptá kdy j

Typ: Dovolená
    Vloženo: 02.01.2023
    Uskutečněno: 24.08.2022
  • Jarni Bosna se skokem do Dubrovniku

Velikonocni Rumunsko nas namlsalo,tak jsme vyuzili toho ze syn jede do Bosny na ryby a vyrazili za nim. Meli velkou chatu a spali v ni jen dva,tak jsme toho vyuzili a meli jsme prvni noc kde spat. Kovid zdevastoval hodne

Vloženo: 25.08.2022
    Uskutečněno: 21.05.2022
  • Velikonoční Rumunsko 2022

Už mě svrběli ruce i prdel a i když byl ještě někde sníh,tak předpověď počasí měla pro nás motorkáře jen samé pozitivní zprávy :-DD Má se oteplovat,má být hezky a ta hnusná zima už snad dá sbohem. Proč tedy nevyrazit do

Vloženo: 17.06.2022
    Uskutečněno: 16.04.2022