Ducati Streetfighter 1098/s (2011)

Vlastník kadelYZF
Vloženo 30.6.2021
Aktualizováno 9.8.2023

Vloženo: 22.09.2021, Uskutečněno: 22.09.2021, Stav tachometru: 23000 km, Zhlédnuto: 28x

Takže:

Sezona ´21 je skoro za náma a já se tak ohlížím, jaká vlastně byla.
No, byla rychlá .
Od koupě jsem na STF nalítal cca 6 tis. km. a musím říct, že každý km jsem si užíval. Jak jsem na začátku tak trochu váhal, jestli je to ono, tak teď ani v nejmenším nepochybuju, že to ono JE!
Během pár dní jsem vyměnil řidítka, zkrátil origo držák SPZ a dal zrcátka do řidítek:

Takhle je to ono

Zjistil jsem, že se na ní dá i "cestovat", jeto sice tak trochu sádlo-máslo, ale my ze severu jsme nesmrtelní a 500 km v sedle není problém. Jenom se musíte navzájem tolerovat a odpouštět si . Pro ten případ jsem si vyrobil držáky na brašny a dal mini tank vak od motechu (doporučuji).

Jízda:
Božííííííí - poslouchá na povel a když funguje jednotka mezi řidítkama a sedlem, která se při přidání plynu nepo . . . odmění se zážitkem, který je syrový, hlasitý, brutální, přesný a pořád mám pocit, že ještě můžu. Rychlost do 180 je v pohodě, pak trochu zalehnout a jedeme dál. Krizovky jsem měl zatím jenom 2 (které přiznám ). Jedna na Červenohorském sedle při průjezdu ostrou levou do kopce mi ustřelil zadek, až jsem si musel pomoct kolínkem přidržet moto - přičítám to nečistotě na silnici, protože ta druhá byla naprosto to samé ve stejné zatáčce. Postupně jsem došel k tomu, že nejlépe se mi jezdí s vypnutou kontrolou trakce, jenom na vodě musí být pravá ruka opatrná. Hodně opatrná.
Samostatná kapitola je zvuk - to se nedá popsat, to se musí slyšet. Po každém nastartování mám jitrnici na hubě a nepřestanu, dokud nezastavím. Ostatní se mnou radost tolik nesdílejí, no ale zase to u nich netrvá dlouho .

Závady:

1. vypadlá hadice z nádrže, přerušená dodávka benzinu - opraveno elektrikářskýma stahovacíma páskama - mám doteď, funguje, neměním

2. kiksla baterie - nechala mě ve štychu před Libereckým tunelem. Dojel jsem na záložní zdroj z PC.

Sice to nešlo nastartovat, ale jeden nejmenovaný kamarád mě roztlačil , na 6 tku - masakr. Dojel jsem do garáže, vyměnil baterii a jedeme dál.

Přes zimu jí dopřeju velký servis a budu se těšit na příští rok.

Pedl (188) napsal 23.09.2021 v 17:31

S tím UPS to je zajímé. Já jednou přemýšlel, že bych běžel do Hobby pro autobaterii a přidělal na sedlo.

Figi25 (59) napsal 23.09.2021 v 09:13

Paráda

• Bačkory

Ahoj všichni, dlouho jsem nic nenapsal, ale teď je čas se s Vámi podělit o nové zkušenosti. Konkrétně o nových bačkorách na moji Duchnu. Na předchozích gumách jsem najezdil cca 13 tis. km. To je na STF kur . . dost.

Vloženo: 09.08.2023
    Uskutečněno: 09.08.2023
  • Desmo servis a tak

1.12.2021 - zima Venku cca 6°C, ale sem tam slunce a mě čekal odvoz Duchny do servisu, protože jsem jí slíbil velký Desmo servis. Že bych jel po ose? Počasí vypadalo "slibně". ALE - MOJA mi to rozmluvila a . . . dobře

Vloženo: 10.03.2022
    Uskutečněno: 10.03.2022
  • Poznatky

Sem budu průběžně doplňovat moje poznatky ze života s Italkou. Motor: - táhne od 3 tis. do haleluja - nežere olej - převodovka je přesná, ale proti japoncům je potřeba trochu síly - jde o zvyk - spojka - krásně h

Vloženo: 07.10.2021
    Uskutečněno: 07.10.2021