Honda CBF 1000 (2008)

Vlastník DoktorMax
Vloženo 8.3.2017
Aktualizováno 16.7.2017

Vloženo: 16.07.2017, Uskutečněno: 16.07.2017, Stav tachometru: 30000 km, Zhlédnuto: 18x

Tak jsem dnes cestou z práce překročil na této motorce první kulatou hranici - 30.000tis km. Od mé koupě teda najeto na jaře něco kolem 3tis km.
Jaké jsou mé první postřehy a zhodnocení s ohledem na zkušenosti z minulosti? (prosím o shovívavost při komentářích)

Pozitiva:
- předjíždění je radost - rychle a bezpečně.
- díky mé postavě (173cm), nízko sedlu+ vysoko plexi s nástavcem na mne ani ve 100km/hod při otevřené přilbě nefouká
- rozjezdy jsou jak s "nafťákem", skoro bez plynu.
- přidané "hříbečky" pro případ pádu vyzkoušeny - na místě jsem motorku položil do mokré trávy a jen se měkce zhoupla ( nutno odstranit hlínu a trávu )
- díky zadnímu blatníku na mne v dešti od zadního kola necáká zbytečně vodní tříšť.
- vůbec mi nechybí doplňky typu "laďák" apod- oba originální laufy sice nejsou pro leckoho "in", ale ráno, když před domem startuji, půlka bytovky už ví, že jedu do práce - aspoň nezaspí...
- kufry bezpoečně drží i při 180km/hod rychlosti na německé dálnici

Negativa:
- předjíždění je tak svižné, že se bojím předjíždět více než 1-2 auta (plechovkáři to nečekají...)
- je na mne až moc silná (pořád jsem si nezvykl). Rozhodně bych ji neviděl pro svoje děti v linii 50ccm - 125ccm ... CBF 1000. Myslím, že je pro zkušenější a starší a jako další stupeň ze střední kubatury.
- krásně v létě topí na nohy (v chladu je to ale super)
- jak nefouká na řidiče, tak spolujezdec chytá turbulenci v plné parádě "za a nad řidičem"
- kolem 160km/hod, při větším větru i od 140 km/hod lehce motorka plave (i bez bočních kufrů) - pozn.: toto již neplatí ! - stačí holt občas zkontrolovat tlak v pneu
- palivoměr kecá - než dojde na 1/2 stupnice, trvá to cca 220km, zbytek zvládne hravě na nulu za dalších 100km...
- při otáčkách kolem 5 tis /min ( cca 120km/hod brní rukojeti - delší dobu dálnice apod... )
- kufry jsou sice super, ale díky vybrání blíže motorce se misí umět látkový vak do kufru dobře vytvarovat při jeho plnění, jinak se víko nedovře...

• Servis 52 tis km a prodej motocyklu

Na podzim při dojetí posledních kilometrů sezóny 2020 a také dílem špatného roku 2020 v souvislosti s celosvětovým Covidovým šílenstvím a nemožnosti cestování a též dílem mých post-covidových zdravotních potíží jsem se r

Typ: Údržba
    Vloženo: 05.03.2021
    Uskutečněno: 05.03.2021
    Tachometr: 52000km
  • Nová zadní pneu

Tak na ní taky došlo. Včera odpoledne v dešti ukázala, že je nejvyšší čas na výměnu. Zadní Bridgestone Battlax BT023, po 6.letech +o( a cca 20 tis Km už nebyla bezpečná. Proto dnes v Hondě u Šmuclera v Plzni výměna za

Typ: Oprava
    Vloženo: 01.08.2019
    Uskutečněno: 01.08.2019
  • Výlet na německou Šumavu

Tak jsem vytáhl kolegy z práce a jejich partnery na výlet po německé stráně Šumavy- výlet na cca 180 km hezké jarní odpoledne. Příjemné zastavení na fotku pod sjezdovkami Velkého Javoru, kde poslední zoufalci ještě lyžov

Vloženo: 21.04.2019
    Uskutečněno: 21.04.2019