KTM 990 Adventure / S (2006)

Vlastník Sete
Vloženo 9.1.2017
Aktualizováno 30.8.2018

Úprava funkce ABS, přemístění bočního stojánku

Vloženo: 08.03.2017, Uskutečněno: 08.03.2017, Stav tachometru: 39677 km, Zhlédnuto: 55x

Jak už jsem avizoval v textu u motorky, došlo na úpravu funkce ABS . Odinstaloval jsem původní hadice zadní brzdy, v PPtuning koupil z výprodejových kusů za 382,- Kč novou odpovídající délky a natáhl ji od pumpy přímo ke třmenu. ABS jsem tím pádem na zadku úplně vyřadil a pracuje teď jako na nových KTM v režimu offroad - na předku zasahuje, zadek nechává krásně klouzat. Vyzkoušeno, funguje to jak má. Změna byla udělána hlavně z toho důvodu, abych nemusel před každým vjetím mimo silnici zastavit a deaktivovat ABS. Občas na tu deaktivaci člověk zapomene, někdy ani není čas, když se jede ve skupině.
Další "úpravou" je přemístění bočního stojánku na "plech by Cibus", to zase předchází poškození bloku motoru v offu. Boční stojánek je totiž uchycen přímo do bloku, stačí nešikovně trefit kámen a stojánek se z bloku vylomí. Z pravidla to pak je na výměnu motoru. Teď je uchycen na přídavném 6mm profilu, který se po zásahu šutrem maximálně ohne.

• Víkendová Šumava

Parádní poježdění na Šumavě, jedinou pihou na kráse byla cca 50m dlouhá ledová plotna v lese kdesi u Kvildy a už se bruslilo B-) Milan to úplně na konci zahodil, mě se to s velkým štěstím podařilo ustát.

Vloženo: 15.04.2018
    Uskutečněno: 14.04.2018
  • Velký servis

- olej Silkolene PRO 4 Plus 10W-50 + filtr Hiflo - svíčky NGK DCPR8E - vzduchový filtr originál KTM - chladící kapalina Motorex 5.0 - seřízení ventilů - kontrola vodní pumpy, nové těsnění velkého víka spojky - vým

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 28.03.2018
    Uskutečněno: 28.03.2018
  • Svod 2-1, Akrapovič, motokeg, větší rozeta, brašna Ewog

Koupil jsem origo H-svod, věnoval mu hodinu péče s rozbruskou, pak to nechal zavařit a Y-svod byl hotový. Za super cenu jsem sehnal Akrapoviče s homologací a levý poškozený ještě prodal. Rozdíl originál výfuky vs. Akrapo

Vloženo: 15.04.2018
    Uskutečněno: 31.12.2017