KTM 1290 Super Adventure (2015)

Vlastník ZTD
Vloženo 5.3.2015
Aktualizováno 24.9.2018

Vloženo: 03.12.2016, Uskutečněno: 03.12.2016, Stav tachometru: 32640 km, Zhlédnuto: 3x

Dnes pro nás Chris a spol. přichystali okruh v okolí jezera Taupo, kratší trasa 250 km, z toho 160 km mimo asfalt v soukromém lese. S kamarádem na 640 vyrážíme mezi prvními a připojujeme se k ostatní nedočkavcům u uzavřené brány do lesa. Téma rozhovorů je: máš v tom duše? Jaký tlak? Já postupně upouštím na 27 psi ve předu i vzadu, později toho nebudu litovat. Pořadatelé si zapisují naše startovní čísla před a po každém úseku, to aby se nikdo uprostřed toho lesního bludiště neztratil. Maximální rychlost je 60 km/h, naštěstí tam není nikdo, kdo by si mohl v sobotu stěžovat. Je to absolutní paráda - roky nepoužívané zarostlé cesty střídají těžařské šotolinové magistrály, povrch je místy nezpevněný, jinde jehličí s pískem, tráva, kapradí, objíždění popadaných stromů, bláto, hrubý štěrk - pro každého se najde nějaká nová výzva. Vjíždíme po pěšince do lesa mezi kapradí a 640 se naráz zastaví - pro dnešek je to pro Davida konec. Já pokračuju dál a samozřejmě hned za rohem to poprvé pokládám ve vyjetých kolejích do bahna a o dvacet metrů dál znova. Příjíždím k čekpointu s hlásím závadu čísla 15. David mezitím rozebírá motorku a odpoledne ho odvezou na pickupu. Nakonec to byla jen vadná baterie, zítra to snad bude ok. Já pokračuji na další sekce sám. Druhá ofroad sekce pro začátečníky je na okraji vykáceného lesa - jílová horská dráha, paráda! Dodatečně zjišťuji, že posledních 20 kilometrů jedu ve street režimu, to vysvětluje proč mi to v jednom krpálu chcíplo. Všichni jsou po dnešku nadšení, ztráty jsou minimální - několik zlomených žeber, přimáčklá noha, naražená zápěstí, několik zlomených páček spojek, zrdcátek, atd. Ale hlavně, Chris Birch nás dnes za nic nepokáral! Ptal jsem se také kameramana Davida Darcy a video z offroadové sekce pro nadšence by mělo být super, už se těším.

• Motorybaření

Dnes jsem chtěl vyzkoušet nové brzdové kotouče a destičky, ale taky jsem chtěl jít na ryby. Nakonec jsem zabalil prut a hurá na malý výlet k jezeru Selfe. Úspěch! První duhový pstruh - 53m.

Vloženo: 20.04.2018
    Uskutečněno: 20.04.2018
  • Molesworth Station

Dnes se jedu projet na Acheron Road - nejdelší šotolinovou cestu na Novém Zélandu. Šotolina je na cca 160 z 204 kilometrů. Cesta vede skrz několik farem, ta největší se jmenuje Molesworth Station, kiwáci proto tuto cestu

Vloženo: 15.02.2018
    Uskutečněno: 15.02.2018
  • KTM NZ Adventure Rallye

Tak konečně dnes odstartovalu druhá KTM Adventure Rallye na Novém Zélandu. Celkem je naplánováno pět dní v oblasti Jižních Alp. Už první den se ukazuje, že pořadatelé trochu přitvrdili. Celkem najeto okolo 300 km, z toho

Typ: Dovolená
    Vloženo: 04.12.2017