Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Kandelábr
Vloženo 23.7.2014
Aktualizováno 17.12.2020

Vloženo: 26.10.2015, Uskutečněno: 26.10.2015, Stav tachometru: 26300 km, Zhlédnuto: 2x

3.2.2016
Včera mi dorazila zásilka z fichtlkrámku. Několik drobností na stroj. Oba držáky světla, ty staré asi pamatovali několik pádů. Potom nějaké gumičky a těsnění na brzdovou pumpu. Pomalu se mi to schází a tak budu moct začít skládat.
8.2.2016
Pustil jsem se pomalu do montáže. Sestavil jsem rám, to znamená, nasadil zadní kyvku a tlumiče. Sestavil ložiska do krku řížení a tady se ukázalo, že jsem trubka protože stará podložka na zajištění spodní matice je zdeformovaná a ja na novou v objednávce zapomněl.
10.2.2016
Strávil jsem hodinku v garáži a namontoval jsem přední vidle. Cestou z práce jsem se stavil pro tu zapomenutou podložku.ustil jsem se letos do oprav a tak to vypadá, že v tom "tempu" stihnu na jaře akorát STK.
Po jedné projížďce jsem začal odstrojovat motku a za dvě hodiny byla komplet rozebraná. Ložiska řízení špatné, ložiska vidlice špatné, rozeta už na hraně atd.
Začal jsem rámem, dostal nějakou výztuhu, opravil jsem držák výfuku a stupačky, šel opískovat a půjde do komaxitu. Vidlice byla malinko tuklá, ale našel jsem na netu originální vidlu i s čepem, za dobrý peníz, tak jsem 8ji objednal a zrovna s novým ložiskem řízení.
V mezičase jsem prohnal brzdu, třmen i pumpu ultrzvukovou vanou, taky karbec dostal lázeň. Elektrika prošla kontrolou a kontakty jsem vylepšil pájkou. Doufám, ze to dám všechno do kupy...😀
Ještě dumám jestli koupím nový ráfek na předek, je rezavý, nebo zkusím komaxit i na kola. Myslím, že by to nemuselo vypadat špatně, třeba v černém. To je zatím všechno. Jak bude rám doma dodám i fotky.

14.11.2015
Tak rám je po laku doma a myslím, že to vypadá dobře. Měl jsem po přečtení pár příspěvků o komaxitu obavu jak to dopadne. Hlavně aby bylo vidět číslo rámu a je tam nádherně vidět, ani se nemuselo nijak zakrývat. Výztuhy, kterými jsem rám vyztužil po zralé úvaze, jsou tam pěkně vidět. Doufám,že to bude k užitku a ne jen jako váha navíc...

24.1.2016
Objednal jsem pár drobností na fichtlkrámku, abych mohl pokračovat v opravách svého stroje. Tak se mi snad dílo podaří a s jarem vyjedu na silnice.

• Montáž VAPE

Pustil jsem se do operace a vyměnil stará kladívka za nově zakoupené bezkontaktní zapalování MZ04. Výměna proběhla vcelku rychle a bez komplikací. I s přípravou netrvala více než hodinu. Nejprve jsem si vše připrav

Typ: Oprava
    Vloženo: 15.07.2017
    Uskutečněno: 14.07.2017
  • Vape MZ04

Objednal jsem si sadu zapalování MZ04 a dnes dorazila zásilka. Koupil jsem přímo z e-shopu Vape Kroměříž. Sice přímo tuto sadu teď skladem nemají, ale jednotlivé díly ano. Cenově to vyšlo nastejno jako originální sada. C

Typ: Koupě
    Vloženo: 11.07.2017
    Uskutečněno: 11.07.2017
  • Start spínač

Nelíbil se mi ten kvedlák na zapnutí zapalování, tak jsem ho vyměnil za kolébkový. Koupil jsem si přepínač v autodílech (cca 30,- peněz), a upravil jsem pouze plastovou kapličku na řídítkách. Bylo potřeba vytvořit správn

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.04.2016