Honda CB 750 (1997)

Vlastník kilix
Vloženo 9.3.2015
Aktualizováno 18.8.2023

Vloženo: 02.10.2015, Uskutečněno: 02.10.2015, Stav tachometru: 98000 km, Zhlédnuto: 14x

Takže, po absolvovaní dovolenky BiH, AL, MNE, najazdení cca 2800km za dva týždne, nejakých 50km po šotoline (ja viem, nemá sa to ) sa úplne nečakane ozvali tlmiče, ktoré boli bohvie odkedy bez údržby. Po návrate na SVK s oboma prednými tečúcimi tlmičmi išla hneď moto do servisu na repas.
Predné tlmiče - guferá vymenené, olej vymenený, podľa slov mechanika odtiaľ vylial nejaké hnedé bahno, ktoré ledva tieklo. Teraz je tam olej SAE10. Motorka ide oveľa lepšie, veď ja som doteraz jazdil na pokazenej moto! Tá ovládateľnosť je niekde úplne inde zrazu. Stálo to 80E. Mechanikom som upozornený na zlý stav aj zadných tlmičov, čo som sa po mesačnom hľadaní a rozhodovaní rozhodol riešiť objednaním nových tlmičov BITUBO WME. Cena 455Eur s DPH, výmena samodomo, po základnom nastavení opäť zmena - moto sedí vyššie, je tvrdšia, zmizol charakter podvozku ála Cadillac. Troška nezvyk, keď teraz sedím vyššie, ale celkovo som spokojný. Tlmiče majú oproti starým nastavovanie predpätia a odskoku. Staré asi mali nastavenie predpätia, ale celkovo to boli dáke čínske tlmiče, ktoré sa ani nedali zrepasovať alebo rozobrať.

kilix (9) napsal 19.11.2015 v 18:11

Po mesiaci jazdenia doplnenie - tlmiče si sadli, asi už nesedím tak vysoko, alebo som si proste na nový posed zvykol. Po laborovaní s nastavením sa došlo na to, že odskok musí byť nastavený na cca 1.5, nie viac, inak zadné koleso na kvalitných slovenských cestách po každej jame vyskočí do vzduchu. Motorka viac vo vzduchu ako na zemi. Pri jazde vo dvoch to asi bude chcieť tvrdšie, ale nemal som možnosť odskúšať.

• Oprava prevodovky a údržba ventilov

Motorka je na servise u Karola - Motoservis Petra Po tom, čo mi asi 6 krát za deň vyskočila zaradená trojka a raz päťka v kopci, som nečakal na nič a dal moto hneď k nemu s poznámkou, že keď to bude mať vonku, nech poz

Typ: Oprava
    Vloženo: 09.08.2016
    Uskutečněno: 09.08.2016
    Tachometr: 102000km
  • brzdové hadice a doštičky

Honda dostala nové doštičky Brembo a pancierové hadice HEL. Zatiaľ to brzdí horšie ako predtým, ale s tým sa ráta, kým sa doštičky zahryznú. Samozrejme pri tej príležitosti sa vyčistili strmene a veci okolo.

Typ: Údržba
    Vloženo: 06.03.2016