Ducati 999 (2005)

Vlastník mar36
Vloženo 21.8.2014
Aktualizováno 12.11.2015

Vloženo: 01.07.2015, Uskutečněno: 01.07.2015, Zhlédnuto: 7x

Jelikož mi občas zasvítí oranžová kontrolka elektroniky řídící jednotky nebo jak bych to nazval, rozhodl jsem se
pořídit si alespoň pro domácí použití něco, čím bych mohl přečíst řídící jednotku a tím blíže specifikovat
případnou závadu v elektroinstalaci motorky. Již pár let používám něco podobného pro moje auto VW, kde propojovací
kabel mezi ŘJ a počítačem (notebook) včetně patřičného software jsem si obstaral na internetu za cca 300 Kč a pro
moje potřeby jsem s tím nadmíru spokojen. Takže jsem trochu zapátral na netu a stáhl si volně přístupný program
pro diagnostikování v originálu zřejmě Alfa Romeo, Fiat a Lancia, který má ale asi hodně společného i s Ducati,
jelikož elektrika je si dle použitých typů konektorů apod. hodně podobná. Jen jsem si musel vyrobit patřičnou
redukci k mému stávajícímu kabelu na VW, abych se pohodově připojil k 3-pólovému konektoru Ducati, VW používá
tuším 16-pól. Takže software byl nachystán, kabelem jsem propojil notebook a motorku, v programu nastavil rozhraní
pro komunikaci a zapnul zapalování motorky. Během chvilky se mi již objevily určité hodnoty a když jsem pak ještě
nastartoval motor, naskočily i otáčky motoru apod. Takže program funguje, když jsem načetl registr závad, objevilo
se mi tam pár věcí, teď už se jen poprat s vypsanými závadami a je to. Samozřejmě pro všelijaká nastavování a
seřizování toto nestačí, k profesionálnímu servisu chybí i spousta adaptérů a čidel, která se připojují k počítači
a která samozřejmě nemám, ale na takové to domácí "bastlení" mi tohle stačí. Vše jsem nafotil a fotografie jsou
k dispozici níže.

KrtekBazi (2) napsal 01.07.2015 v 17:40

To teda koukám

DejvGSR (52) napsal 01.07.2015 v 10:48

Hm šikula.

Milanek13 (48) napsal 01.07.2015 v 09:59

Zajímavé

• Rakousko-Alpy červenec 2018

Tak jsme konečně vyjeli, tentokráte na 4 dny do Abtenau v Rakouských Alpách. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno za pěkného počasí, s Fandou jsem se sešel u 4 kamenů a k Milanovi jsme dorazili v půl osmé, abychom naložili zava

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.07.2018
    Uskutečněno: 08.07.2018
  • Tak fakt naposledy!

Včera jsem ještě využil hezkého počasí a byl se kousek sklouznout. Fakt to už klouzalo, tak jsem jel opatrně, asi jen 50 kilásků, cestou jsem nabral plnou Vervy 100 na zimu a po příjezdu uložil holku ke spánku. Tak dobr

Vloženo: 06.11.2017
    Uskutečněno: 06.11.2017
  • Letos naposledy?

Ve středu jsem si trochu prodloužil cestu z práce a jelikož bylo hezky, cuknul jsem řidítkama z Liberce směrem na Frýdlant v Č. přes Raspenavu, Hejnice, přeskočil jsem Jizerky přes Smědavu do Desné, kde je silnice naštěs

Vloženo: 19.10.2017
    Uskutečněno: 19.10.2017