Triumph Sprint ST 1050 (2006)

Vlastník Kirja
Vloženo 9.3.2014
Aktualizováno 20.5.2022

Vloženo: 12.05.2014, Uskutečněno: 02.04.2014, Stav tachometru: 18700 km, Zhlédnuto: 12x

Zvuk byl poměrně sklamáním. Zbytečně utlumený, čekal jsem od třívalce trochu jiný zvuk. Po dlouhém hledání, kdy jsem zjistil, že v ČR je takřka nemožné sehnat výfuky, jsem se rozhodl podívat do zahraničí. Nejvíce se mi asi zvukem z Youtube líbili D&D z USA, ale kvůli navýšení o clo jsem se rozhodl, že koupim nějaké z EU.

Poměrně jasně u mě vyhrály Tridenty se skosenýma koncema.
Od objednání přišly cca za týden.

Montáž byla nakonec docela porod. Prostě jsme měli pocit, že měli být o pár milimetrů užší. Nakonec jsme udělali kompromis a místo čtyř šroubů, které drží držák SPZ, který je jediným podpůrným místem pro výfuky, jsme přišroubovali jen dva. Drží to dobře.

No a zvuk? Je to prostě mazec, při jízdě mezi barákama, mám pocit, že cítítm, jak vibrujou okenice . Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl, ale teď si užívám každé přidání plynu a vlastně i ubrání, protože Triumfí třívalce při zavření plynu pěkně prskají do výfuku.

Dále to znatelně zlepšilo průběh výkonu. Hlavně dole, kde se dá jet s motorkou i pod 3000 ot./m. S originálem to mělo takový divný těžký až nepříjemný zvuk a hodně líně se to zvedalo.

Astor (0) napsal 10.09.2016 v 15:21

• Nové pneu BATTLAX SPORT TOURING T31

První jízda a určitým způsobem musím říct, že jsem se cítil hrozně dobře, stabilně.

Vloženo: 02.05.2018
    Uskutečněno: 03.04.2018
  • Nové pneu Pirelli Angel GT

Co se týče pneu, tak na motorce jsem nikdy nešetřil a dával na ní to nejlepší. Dříve to byly Metzeler, teď dle testů nejlépe vychází tato guma. Cena je poměrně vysoká, ale má se na ní dát ujet docela dost Km, tak uvidim.

Vloženo: 21.05.2014
    Uskutečněno: 19.05.2014
    Tachometr: 20500km
  • Seřízení škrtících klapek, vyčištění vzduchového filtru

Zakoupil jsem ze zahraničí diagnostický kabel. Tohle se mi opravdu na Triumphu líbí, že má přístupný diagnostický kabel a je k němu i přístupný software, který je zdarma. Software funguje pro více výrobců (Aprilia atd.)

Vloženo: 12.05.2014
    Uskutečněno: 08.05.2014