KTM 690 SM (2008)

Vlastník W.Geronimo
Vloženo 14.7.2012
Aktualizováno 5.4.2015

Gumy Heydenau K73 a jejich zivotnost.

Vloženo: 31.03.2014, Uskutečněno: 31.03.2014, Stav tachometru: 21300 km, Zhlédnuto: 32x

Sem budu davat postrehy vlastnosti techto gum a jak rychle se sjizdeji.
Gumu zbytecne nepalim ale taham za to dost. Pokud by tedy trend 0.1mm na 100km u zadni gumy vydrzel tak na ni najedu kolem 5000km. To by bylo super. Cekal jsem tak 2500km. Uvidime jestli s ubyvajcim vzorkem nezacne opotrebeni gumy postupovat rychleji.
Co se tyka vlastnosti gum:
Jsem ohromen. Zatim jsem ani na Bridgestonkach ani na Dunlopkach"vsecno sportovni pneu"nezazil tolik jistoty.
Nekolikrat jsem dostal na vyjezdu ze zatacky powerslide a nikdy me to nevylekalo. Jen jsem citil ze se mi protaci zadni kolo a jde ven ze zatacky ale vse probihalo v klidu a tak nejak citelne. Na mokru jsem jeste nejel tak to hodnotit zatim nebudu. Dalsi vec: oproti gumam na SS co jsem mel pred K73 se tyto gumy pokladaji do zatacek pouhou myslenkou. Jsou uzsi a jakoby vice kulate" nemaji takovej ten hribkovitej tvar".Kdyz jsem je nazul tak na nich vubec nebyl znat silikon z formy a tak uz po prvnim zahrati a 50km jsem sel do plnejch. Dalsi vyhoda!
Zatim jsem s nima jel jen v hodne lehkem terenu. Vzorek bere dobre ale na tvrdem kamenitem podkladu bych se trosku bal pridat plyn. Guma je vazne mekka a myslim ze by se vzorek mohl zacit trhat. Ale jak rikam tady varim z vody. Dalsi poznatky doplnim az bude najeto vic km. Dam sem detailni fotku zadku po 500km. Ke tam tak 1mm poserprouzek ale jak rikam. Duveruji jim ale zatim se seznamujeme )
Tak dneska 13.4. Jsem vyzkousel gumy jak na mokru tak na letisti.
Na mokru jistota. Sice jsem jel tak na 80% ale guma drzela jako prilepena.
Na letisti jsem zkousel jestli se dostanu na limitni naklon a nedostanu. Stupacky hori a hlava rika dost. Presto je na gume videt ze jsem tak 1mm od hrany. Tak jak to tak vypada tak budu muset jezdit s poserprouzkem pac na riditko me hlava nepusi. Nehlede na to ze ve vetsim naklonu uz nevim kam mam dat nohu. Skoro jsem si vykloubil kycel
Tak dneska vyzkouseny gumy na mokru. Dojem?? No kdyz je na nich nasano "Super rain" tak jsou asi do deste ne?? Tak kurva letim do zatacky nabrzdeno dobre prujezd zatackou hodne mirne pod plynem a furt nic. Rikam si "asi to funguje" tak jsem za to v apexu trosku zatahl a najednou koukam prdel vedle me)))) No co vam budu povidat. Normalne jsem dost lekavej ale tohle byla proste sranda. Probehlo to naprosto plynule zadnej nahlej ustrel ktery by me vylekal a tim padem donutil k chybe kdy bych zavrel plyn a sel na bok. Prave ta plynulost me prekvapila velmi pozitivne. Nedonutilo me to udelat tu jezdeckou chybu a zavrit plyn. Asi jsem nasel ty spravne gumy pro moji kacku
DOUFAM ZE SI TO ALESPON NEKDO PRECTE A NETRPIM TADY SAMOPISEM

W.Geronimo (0) napsal 17.03.2015 v 16:56

Srnky jezdim to v provozu a ne na okruhu.V provozu jedes 80% rovne a 20% v zatackach.Jezdit to na okruhu tak by to dozajista bylo tak jak pises.Apropo nechces nam ukazat tve gumy z provozu kde mas stred jako novy a boky smetene??Rad se podivam.

Srnky (0) napsal 15.03.2015 v 08:01

Citanie dobre ale ked som pozrel foto hlavne staru vs. novu tak to asi jazdil niekto iny ako ten co napisal tento clanok boky starej vyzeraju este dobre a stred je v prdely , podla toho co tu pises to malo byt naopak boky v prdely a stred ako novy

Salli (0) napsal 10.03.2015 v 12:28

Dobře čtení
Jednou taky zkusím sadu na sve SMC-R

W.Geronimo (0) napsal 31.08.2014 v 11:42

Zak na zadni mam 3250km a da uz max 200-300km.na platno. Na znacky minimalniho ojeti jsem se dostal ve 3000km. Musim poznamenat ze jak jsem se dostal na znacky zacalo to na vode strasne klouzat. Proste mokra silnice a 1-2-3-4 a furt omezovac. Ze zatacek pod plynem porad prdel v driftu vedle me. Je s tim sranda ale rychle se jet neda. Oproti tomu na suchu se vlastnosti nezmenily. Tam guma drzi jako prilepena a dava pocit plne jistoty. Pristi tyden tedy budeme objednavat dalsi K73ku.

W.Geronimo (0) napsal 08.06.2014 v 20:29

Tak 1600km a 2.5mm pryc. Asi je to dany tim ze se ted hodne oteplilo.
PRISTI VIKEND JEDU NA SRAZ DO JIHLAVY TAK POREFERUJI. TO BUDE POCITAM TAK 700KM ZA VIKEND. UVIDIME JESTLI NEBUDEM OBEDNAVAT NOVOU ZADNI. PREDEK DRZI TEN MA FURT VIC NEZ 4mm. Ten vydrzi 2 zadni.

• vymena spojkoveho valecku

Tak se me podezreni z podzimu potvrdilo. Kdyz se mi zavzdusnila spojka mel jsem rozebranou pumpu na spojce.Mel jsem podezreni ze propousti ty dve gumicky na pistku. Provizorne jsem je roztahl pres noc a rano to vsechno s

Typ: Oprava
    Vloženo: 03.04.2015
    Uskutečněno: 03.04.2015
  • Tak zase nejaka ta pece o moji KaTceMku.

Koukal jsem ze jsem sem jiz dlouho nedal zadny zaznam tak to napravim . Zhruba pred dvema mesici se mi zavzdusnila spojka takze doslo na vymenu oleje a odvzdusneni.Opet funguje jak ma. prisla mi nova guma tak jen co

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.09.2014
    Uskutečněno: 26.09.2014
  • Tak jsem sebou zase plesk.

Opet temer nulova rychlost ale jehlici na krajnici je svine :-) Tak dam sem fotky at se taky pokochate.

Typ: Havárie
    Vloženo: 01.06.2014