Ducati 848 (2010)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 26.8.2012
Aktualizováno 7.3.2018

Vloženo: 29.06.2013, Uskutečněno: 28.06.2013, Zhlédnuto: 3x

Říká se, že by měl člověk vyzkoušet všechno. Harley-Davidson v poslední době měl zajímavou reklamní kampaň. Neodolal jsem a nalistoval jsem jejich stránky. Půjčení motocyklů? No na H-D jsem nikdy nejel a ani na takovém typu stroje. Rozhodnuto, rezervováno na 28.6. a to stroj Harley-Davidson Dyna Wide Glide. Prý celkem sportovní stroj o obsahu 1690 cm2, váze bezmála 320 kg v pohotovostním stavu. Dorazil jsem dopoledne na smluvenou hodinu, složil kauci a technik mi předává motocykl. „Tady se startuje, má to ABS, pozor na brzdy, jsou ostré. Hodně lidí v malé rychlosti si ustlalo přes přední kolo“. Myslím si své, poděkuji, nasadím přilbu, rukavice, sednu a natočím motor. A kurva, kde jsou stupačky a kde se řadí. Intuitivně šmátrám nohama neustále pod sebou a nic. Jenom silnice. Kouknu dolů a hle, stupačky daleko vpředu i s řazením a pákou zadní brzdy. Cvakla jednička a já se plynule rozjíždím. A hrome, motorka je nějak vratká, položená přední vidlice dělá své, popojíždění mi teda zatím nejde. Konečně z brány venku a hurá do centra Prahy. Ty krávo, vono to nebrzdí, vono to nezatáčí, pořád se to třese, moc to nejede. H-D si se mnou dělá co chce. No teda ten výkon tam je, řekl bych medvědí síla od volnoběhu, ale jsem zvyklí na něco jinšího. Ale jede. Praha, semafory a zácpy, tak to byl křest ohněm. Popojíždění – utrpení vlivem té nestability. A navíc neustále hledám stupačky, no to je porod. Konečně venku z města, zařazená šestka a brouček jen přede. Tak zatopím pod kotlem a ta bestie najednou ukazuje 160. Hm, vono to fakt jede. Doma nabírám ženušku a vyrážíme na odpolední projížďku. Postupně tomu přicházím na chuť, přeci jenom ta třesoucí se hromada železa má něco do sebe. Rozhodně skvělí zážitek, mohu jen doporučit. Druhý den je to zase opět lepší a začíná se mi to líbit. Bohužel musím broučka vrátit. Tak snad někdy. Resumé. V mém případě musím na H-D dozrát, dospět. Prozatím potřebuji přeci jenom něco jiného, H-D možná až se uklidním a fakt se budu kochat plynulou příjemnou jízdou na kusu poctivého železa co se neustále třese, odfukuje, reptá, bublá, prská a táhne jak splašené stádo bůvolů.
Jsem rád, že jsem ho zkusil.

• Ducati příprava na sezonu 2018

Sice pracuji na Drobkovi, ale Ducina také potřebuje své. V Ducati Praha v doprodeji byl k dispozici ve slevě originál zadní karbonový blatníček nad zadní kolo. Vždy se mi moc líbil, ale ta cena nad 5 tisíc byla tak troch

Typ: Údržba
    Vloženo: 25.12.2017
    Uskutečněno: 25.12.2017
  • All Ride Show

All Ride Show Praha Holešovice 2017-10-29 Díky upozornění od Františka jsem se vydal na velmi zajímavou výstavu. Moc povedená akce na sklonku letošní sezóny. Krásné stroje s péčí umělců, fantastické prostředí staré výro

Typ: Reportáž
    Vloženo: 29.10.2017
    Uskutečněno: 29.10.2017
  • Nádherný podzim

Tak se paradoxně v polovině října udělalo nádherné počasí. Využil jsem víkendu k projížďkám, v sobotu na VFR a dnes v neděli na 848.Všude plno motorek. Ale bylo to zatraceně zrádné, v dubském údolí některé zatáčky vlhké,

Vloženo: 16.10.2017
    Uskutečněno: 15.10.2017