Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 25.06.2013, Uskutečněno: 25.06.2013, Stav tachometru: 21174 km, Zhlédnuto: 5x

Aby se neřeklo že se tu nic neděje shrnu rychle zahájení sezóny 2013.Motor jak jsem psal výše od vánoc šlape.Jelikož jsem pořádal ve své garáži (51m2) silvestrovskou párty která se velmi vydařila tak jsem si neodpustil s motorkářskou sekcí pérase po půlnoci alespoň nastartovat a osedlat podle hesla "Jak na nový rok tak pocelý rok" = pro nás zůčastněné tedy v sedle motocyklu.Nešel mi taky tachometr a tak jsem ho poslal MONTYMU k opravě.Vyzvedával jsem ho na jarní motortechně opravený a seřízený za lidových 500,- dokoupil jsem tam drobné díly na sestavení kompletního druhého motoru FJ a kvůli STK zrcátko.Stk jsem úspěšně absolvoval s 2mi drobnými závadami a to zašedlá parabola a netěsnost výfuků.Cestou z STK mě málem sestřelil jeden dědek co má na autě zrcátka asi jen na parádu.I když jsem si já koupil zrcátko jen kvůli STK musím přiznat že se sním jezdí daleko pohodlněji (a i bezpečněji) takže i když kazí design motorky nakonec tam zůstalo a zůstane.Od té doby jezdím jen tak pro radost po okolí.Byl jsem se podívat v Jimramově kde jsem v zimě lyžoval, na srazu fiatů, na Řece na závod dračích lodí ,na 30tinách u kamaráda kousek u Jihlavy a kdoví kde ještě.Výsledkem je skoro 400 ujetých Km bez jediné závady když nepočítám že mi došel fuel.Ovšem známá finta naklopit přes stupačku zabrala a k benzině jsem na několikátý překlopení 15km dojel.Nyní se konečně chystám na péráčí sraz do MACHŮZEK což je podle mapy cca 220km.Jediné co mě může odradit je počasí.Toť prozatím vše.

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021