Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník MaxMI16
Vloženo 11.3.2010
Aktualizováno 19.4.2010

Vloženo: 25.12.2012, Uskutečněno: 25.12.2012, Stav tachometru: 20777 km, Zhlédnuto: 15x

Po všech těch minelách jsem si na vánoce naježil hned 2 zgenerálkovaný kliky od PK moto.Takže konečně jsem se dokopal k výměně abych si mohl užít příští sezónu a jak se říká Jak na nový rok tak po celý rok - takže dufám v sedle.Pérase jsem natlačil do nedokončené garáže kde je dostatek placu.Odstrojil nádrž a ostatní ptákoviny nutné k vyjmutí motoru.Bál jsem se jak půjde motor z rámu ale celkem slušně takže když jsem šel na objed baštit včerejší rybu se salátem motor už vězel na ponku a pouštěl ze sebe olej.Po gáblíku jsem se pustil do rozborky která mě dostala málem do kolen.Sundám hlavu, vylovím válec a že zkusím jaký má klika hrk.A ejhle hrk opravdu statný-jenže né na ojnici ale na pístním čepu a ještě jen u jedný strany.Sundám píst, mrknu do něj a je jasný že je nadále k použití maximálně jako popelník - vydřenej dobře o 2 mm.Klika jinak nehrká a je v cajku.No a teď dilema co dál??? půlit nepůlit.No nakonec jsem se na půlení motoru vyprdnul a z tý pasti co jsem koupil na aukru použil válec s pístem co jsou ještě beproblému použitelný.Co z toho plyne? stará klika starej válec a kdybych se do toho pustil hned tak jsem ty Valašské kotáry odjel.Ještě jsem preventivně mrknul na spojku a celý to dal nazpět dokůpy.Momentálně schne silikon a zítra zážeh.Zajímalo by mě ale co se přihodilo???ten motor jsem prvně nedělal já ale jeden pán mi to dělal protislužbou.Že by to málo namazal??? nebo píst měl malý mazací otvory - ten starej nově namontovanej má větší.To je ale skoro blbost.No nic. Nebudu tu dál trpět slovním průjmem a doufám že zítra to bude makat tak jak má - není důvod proč by nemělo.
26.12.2012 nacupoval jsem třikrát prošlápl s vyplým zapalováním a pak naskočil napoprvé takže motor vrčí.Radost mi kazí pouze to že prolíná olej pod levým deklem.Takže znova vypustit olej a přetěsnit

pstros01 (0) napsal 27.12.2012 v 22:14

Pěkná práce, at´se daří

• Výlet nejen na Kristýnu

Nazdar péráčníci i ostatní vyznavači jedné stopy. Rok s rokem se sešel a už od února se vědělo že tradiční PÉRÁK sraz na Valašsku letos nebude - snad až v 2023. No já ten sraz beru jako takovou malou dovolenou na ktero

Vloženo: 11.08.2022
    Uskutečněno: 23.07.2022
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2021

Ahoj. Pérák sraz 2021 začal prakticky už někdy po vánocích. To se ozval Pepa že mladej už má vůdčí list a tak by rád naplánoval a vedl naší bandu na sraz. No já byl jednoznačně pro neboť konečně si jen povezu zádel, bud

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.07.2021
    Uskutečněno: 26.07.2021
  • Sraz PÉRÁKŮ Královec 2020

Ahoj. Sice z obrovským spožděním ale přece přidám nějaké to info o srazu PÉRÁK2020. Skoro již tradičně jsem byl vmanipulován do plánovače trasy přesunu na sraz. Někteří se tomu plánování vyhýbají jak čert kříži a jiné t

Typ: Sraz
    Vloženo: 08.01.2021