Honda SH 125 (2012)

Vlastník richardik
Vloženo 13.6.2012
Aktualizováno 16.6.2012

Další postřehy - Plzeň - Vary a zpět

Vloženo: 04.07.2012, Uskutečněno: 30.06.2012, Stav tachometru: 660 km, Zhlédnuto: 14x

Po drobném popojíždění po městě a cestách do práce a zpět jsem si naplánoval víkendovou cestu z Plzně do Karlových Varů a zpět. V pátek odpoledne jsem vyrazil po venkovských silničkách směr Plasy, Manětín, Žlutice a výlet jsem si náležitě užil. Na hlavní pražské silnici mě pak čekal brácha na géesu a společně jsme ještě projeli po okraji Doupova. Celá cesta měřila nakonec 118 km a hondička ji zvládla bez nejmenších problémů. Sám jsem trochu bojoval s nerovnými silnicemi, ale i na hrbolech a výmolech motorka drží stopu a nemám pocit nebezpečí. Do kopců pravda netáhne tak, jak jsem si zpočátku myslel, dotáhne tak 80 a pak se jí už nechce. Na druhou stranu s žádným výjezdem nemá problém, i ve větším stoupání na šedesátku vyšplhá během chvilky, do osmdesátky pak doleze. Po městských cca 150km se spotřebou rovné 3 litry přišlo milé překvapení, výlet byl za 2,7
Zpátky jsem jel druhý den směrem na Hlinky, Otročín, Teplou, kde jsem se zastavil v klášteře a pak už mě vedro hnalo domů přes Úterý, Krsy, Pernarec a Touškov. Silnice v bídném stavu, vedro a hrozící bouřka mě přinutily trošku tahat za plyn, přičemž před každou zatáčkou jsem zase brzdil, protože se ještě bojím větších náklonů, takže poměrně ošklivá jízda byla odměněna spotřebou 2,9
A postřehy? Jízda je plynulá, záběr slušný, nic se netřese, na hrbolech drží - tady je asi znát rozdíl mezi 16 palcem a menšími koly, na která jsem byl z padesátky zvyklý. Spotřeba bude do tří litrů, kufr vzadu sedí a uveze vše potřebné. Jediným negativem byl můj bolavý zadek. Nevím, jestli je to sedlem nebo nezvykem, ale po celkových skoro 250 kilometrech byl zralý na nějakou příjemnou masáž :)

• Ze skútru endurem

A je to tady. Hondička má najeto dva tisíce a je na čase odtajnit skryté vlohy. Věděl jsem už při koupi, že esháčko nebude navždy uvězněno cedulemi ohraničujícími obec, byť plzeňsky převelikou. Že se bude muset občas pro

Vloženo: 12.08.2012
    Uskutečněno: 12.08.2012
  • První výlet

První větší vyjížďka - Plzeň Teplá a zpět po okreskách. Je radost se rozjíždět, skútr má parádní zátah, cestovní rychlost je ideální kolem 70, do 80 táhne dobře, víc ho zatím netrápím, maximum jsem měl na tachometru lehc

Vloženo: 17.06.2012
    Uskutečněno: 17.06.2012