V pátek 19.08.2011 jsem vyrazil z práce po 12.hodině a již ve 12,30 hod. jsem startoval směr Rakousko. I když jsem měl naplánováno Tyrolsko a okolí, rozhodl jsem se na poslední chvíli, že dojedu do Mariazell. Je to zhruba 450 km a na rozehřátí to bylo akorát. v gasthofu "Grazerhof" pak příjemné ubytování a neplánované, o to sympatičtější setkání s partou od Havl. Brodu, jedoucí na víkendovou vyjížďku na "Nockalmstrasse".
Sobota - nádherné Wildalpen a pak už jen přesun po rozpálených silnicích (teplota až 35 st. ve stínu) přes Zell am See, Innsbruck a Landeck do Ried im Oberinntal.
Neděle-Passo Resia (1455), Passo Stelvio (výškový rekord 2.760 mnm),
přejezd na Passo di Gavia (2621-hrozná cesta+spousta aut)dále Passo Foscagno (2291) do Livigna (tankování) zpět přes Passo Eira (2208) do Bormia na Stelvio, ale pod vrcholem doleva na Umbrailpass (2503) sjezd do Švýcarska (okořeněný změnou povrchu asfalt-šotolina-asfalt) a domů do Ried .O.
Pondělí - ITALSKÝ den: Passo Resia (1455) do Merana, vzhůru na Passo Giovo (2094) sjezd do Vipiteno a na krásný a neprávem opomíjený Passo Pennes (2211)
pokračujeme krásným údolím do Bolzana, pak na Passo Mendola (1363) a přes Passo Palade (1518) rychle do Samnaun na levný benzín.
Úterý - ŠVÝCARSKÝ den začínáme na Flüelapass (2383) do Davosu. Po silnici 417 a odbočce na 27 vyjedeme na Albulapass (2315) a směr St.Moritz. Nejrychlejším průsmykem se stal Julierpass (2284 a průměr do stoupání 91,1 km/h), kde jezdí i kamiony s dřevem a autobusy. Po přejezdu následuje (dle mého soudu) nejkrásnější San Bernardinopass (2066) zpátky do obce Hinterrhein a na Splügenpass/Monte Spluga (2113) sešup do Itálie, konkrétně do Chiavenny. Pokračujeme směrem do CH, na St.Moritz, kde nás čeká dnes poslední Malojapass (1815). Unaveni ještě vyjíždíme do Samnaun na benzín, jelikož se to opravdu vyplácí. (Natural 1€, V-Power Racing 100 za 1,19€).
Středa-návrat do Česka do Prahy, jelikož je objednán na čtvrtek ráno servis 10.000km-schází sice 242 km, ale to nevadí.
Čtvrtek-INVELT Stodůlky-Hradec Kr.-Žamberk-Šumperk-Bruntál-Opava-Ostrava-Havířov-Český Těšín. Celkem 3.479km!!!
Vlastník | rudirt | |
---|---|---|
Vloženo | 28.11.2009 | |
Aktualizováno | 15.10.2023 | |
Zobrazeno | 6 837x |
//1pivko.rajce.idnes.cz/Alpy_Nauders_2011/
Tak koukni na moje fota a poznáž snad do detailu svou trasu. Byli jsme tam 18.8. výjezd v 18h autem ,ráno v 8h v Nauders.Odjezd v neděli po 22h a doma v 7h v pondělí.Najeto 18OOkm autem 1350km moto passy!!
Pěkně jsi to sepsal.
Nějaké Sammnau bych uvítal i na Vysočině.