Kawasaki Z 1000 (2009)

Vlastník Cmelak007
Vloženo 9.4.2009
Aktualizováno 8.7.2010

GPS Garmin 2460LMT (Lifetime) + RAM Mount držák na motorku

Vloženo: 15.07.2011, Uskutečněno: 14.07.2011, Stav tachometru: 28500 km, Zhlédnuto: 3x

Pořídil jsem si novou navigaci Garmin a k ní i úžasný držák na moto. Nejprve model 1390T, který mě bohužel těžce zklamal v tom, že neukládal a dokonce ani nezobrazoval trasy, což je v dnešní době skutečně tristní. To je stejné, jako si koupit mobil a pak zjistit, že neumí posílat sms. Mobil ale můžete vrátit, kdežto GPS, pokud má jednou aktualizovanou verzi Lifetime (je to prostě software), bohužel už ne. Pěkný program MapSource, který mám v počítači a na němž lze pohodlně plánovat trasy, byl tak naprosto k ničemu. Zobrazení tras umožňuje totiž až vyšší řada 1490, která má ale větší displej a na motorku se mi zdála příliš velká. Bohužel jsem si nevšiml menšího detailu, že mírně levnější model nabízí kromě menšího displeje (4‘3 proti 5‘) také méně funkcí. Sice jen poskrovnu, ale jednu naprosto zásadní!

Po třech dnech jsem to nevydržel a GPS dal na aukro, kde se mi hned druhý den ozval nějaký chudák, že by ji koupil. Vrátit do obchodu sice šla, ale díky aktivované verzi Lifetime bych za ni dostal o 2500 Kč méně. Dal jsem ji tedy tomu neštastníkovi se slevou 1000 Kč včetně pouzdra a invisible shield na displej, což bylo na tu bídu celkem dobré pro obě strany. Naštestí vypadal, že funci trasy asi stejně nikdy nevyužije, byla to jeho první GPS. Původně jsem ji chtěl dát tátovi (dokonce nabízel, že ji ode mě koupí), ale pak jsem si řekl, že takový danajský dar mu nemůžu dát. Pořídil jsem si místo ní Garmin 2460LMT , což je docela slušný přístroj a hlavně má možnost vytáření tras...

Držák Ram Mount je naprosto skvělý a za cenu 950 Kč nabízí velmi solidní ukotvení GPS. Garmin se tak může jít s svými motocyklovými modely ZUMO vycpat. Většina navigací do auta kolem 5 tis. Kč umí prakticky totéž, akorát nejsou vodotěsné a nemají profil motocyklu v menu, což se za ušetřených cca 10 tis. Kč dá celkem oželet. Jediným problémem byl držák, kterým navigaci ukotvit, což velmi elegantně a funkčně vyřešila společnostRam Mount.

Držáky Ram Mount prodává pražská firma ncentrum.

IRON-MAIDEN-ZXR (82) napsal 08.01.2013 v 12:27

Mám Zumo 660 také s Ram držákem a naprostá spokojenost. Jestli je ten držák na stejný způsob jak ten můj, tak objímka je kovová a koule, které "objímá" jsou kovové, pogumované. Objímka se do toho pěkně zahryzne a nepustí

Cmelak007 (0) napsal 14.01.2012 v 10:35

Držák je skutečně solidní, nic se neklepe a navigace v něm festovně drží.

Buellrider (79) napsal 21.07.2011 v 20:34

...jak moc to odolává vibracím? Ten držák je plasťák? Vypadá to na nějakou rozumnou životnost?

• Servis ve 30.000km+vyhřávané rukojeti Oxford

Po velmi dlouhé době, kdy jsem příliš nejezdil, se celkový počet ujetých km konečně přiblížil 30 000. Z původních tří autorizovaných servisů v Praze zbyla pouze jediná možnost. Servis Kawasaki ve Vrbovce byl zrušen, Sark

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 25.04.2012
    Uskutečněno: 25.04.2012
  • Výměna řetězové sady

Tak jsem po 28,800km zjistil, že mi nějak moc cuká motorka a nechal si vyměnit řetězovku, která byla totálně na odpis. Koupil jsem DID od firmy Motořetězy za 3500 Kč včetně poštovného a měrky na řetěž (stála cca 200 Kč).

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 19.07.2011
    Uskutečněno: 19.07.2011
  • Nepromokavé návleky na rukavice Held

Přestože mám goretexové rukavice, pro jistotu jsem si na ně ještě pořídil nepromoky. V Norsku může vydatně pršet a rukavice, přestože by měly být nepromokavé, se stejně na provrchu nacucají vodou a špatně pak schnou. Nep

Typ: Koupě
    Vloženo: 03.08.2010