Honda VT 600 Shadow (1991)

Vlastník Petr.VF
Vloženo 11.11.2010
Aktualizováno 2.5.2012

Montáž teploměru oleje, nových držáků brašen a držáku vlajky

Vloženo: 05.06.2011, Uskutečněno: 05.06.2011, Zhlédnuto: 34x

Tak dnes jsem namontoval zase pár doplňků na svoji Shadowku :

Jelikož Shadow nemá teploměr oleje, nebo chladící kapaliny, ale pouze diodu přehřátí, rozhodl jsem se dokoupit teploměr oleje za poměrně slušnou cenu 690kč v Miramoto. Šroubuje se namísto měrky oleje.
Po vyndání měrky jsem si na teploměr "vyškrábl" rysku, aby sloužil zároveň jako měrka. Našrouboval jsem a je hotovo.

Motorku jsem pořídil již s brašnamy, ale problémem byly držáky. Byly doma vyrobené z roxoru a nastříkané na černo, což se mi samozřejmě nelíbilo. Proto jsem pořídil nové originální držáky od HighwayHawku.Montáž je jednoduchá, na jedné straně držáky brašen drží stupačkový šroub. Nahoře u sedla je to velmi chytře vymyšleno. Držák se přichýtí za silentblok držící zadní část podsedlové konstrukce. Takže povolit matici m6 a místo ní našroubovat průchozí váleček, který byl v balení s držáky. Dotáhnout zespodu imbusem a je hotovo.

Jelikož jsem jako člen SHOC klubu dostal i vlaječku, bylo potřeba vymyslet její umístění a uchycení na motorce. No abych řekl pravdu chvíli mi to trvalo, nakonec jsem se inspiroval kolegou Martym. Držáky jako takové jsou dost drahé, okolo 1200kč, na jejich výrobu z antikora nemám nástroje ani neznám nikoho kdo by je byl schopen vyrobit. Proto jsem šel cestou nejmenšího odporu a objednal chromovanou tyčku 410mm a spojku. Do chromované trubky šla krásně vsadit matice M6 (po mírném sražení hran ) a do ní jsem našrouboval chromovanou koncovku - aby to trochu vypadalo. Stačilo natáhnout vlajku, trochu jsem ji přešil, aby neklouzala dolu.

• Vyjížďka se Sagym - Mělník, Dubá, Tanvald, Ž. Brod.

Tak letos poprvé jsme vyjeli s kamarádem Sagym. Trasa byla jasná, Mělník, potom do České Lípy, odtud přes Nový Bor do Chrastavy. Odtud jsme to chtěli vzít přes Raspenavu do Desné. Nejdřív jsme si v Raspenavě dali oběd

Vloženo: 02.05.2012
    Uskutečněno: 02.05.2012
  • První pořádná vyjížďka 2012 - Chlumec

Potřeboval jsem nové brýle na motorku, tak jsem spojil příjemné s užitečným a vyparavil se pro ně do Bikerscrownu. Na duben krásné počasí, 20C a sluníčko. Tam jsem to vzal přes poděbrady, zpátky přes rožďalovice a vesni

Vloženo: 28.03.2012
    Uskutečněno: 28.03.2012
  • Jarní údržba

Tak po zimně jsem Shadowku umyl, naleštil a připravil na vyjížďku. Už se těším...

Typ: Oprava
    Vloženo: 24.03.2012