Derbi Senda X Treme SM (2003)

Vlastník Machy07
Vloženo 26.10.2010
Aktualizováno 14.6.2011

Vloženo: 26.10.2010, Uskutečněno: 30.07.2010, Zhlédnuto: 22x

Jedná se o motorku Derbi senda x - treme 50 sm.
Je to nej 50 kterou můžete sehnat . Sice je trochu dražší, ale co se týče jizních vlastností a kvality tak je to supr stroj.
Koupil jsem si ji v polovině prázdnin 2010, jelijkož jsem měl předtim simson tak jsem byl zvědavej na ten rozdíl co všude píšou.
První co mě příjemně překvapilo, když sem motorku spatřil byla její výška, myslel jsem si že jdu na nějakou 690 co se vzhledu na první pohled týče :D
Protože simson byl o proti derbi co se výšky týče dost malej prcek.
Ale zpátky k samotné motorce.
Cena byla 32 000kč což se mi zdálo docela dost na to že byla skoro v originále a měla najeto 10900 km. Cenu jsem ukecal na 29 000 kč, takže jsem byl spokojenej, když jsem se na ni poprvé svez, jako zkušební jízda byl jsem úplně oslněn a hned sem ji bral bohužel jsem sebou neměl prachy, protože jsem nepočítal, že to bude tak rychlé takže jem si ji zamluvil a přijel jsem si pro ní hned druhý den. Rovnou jsem si na ni odjel byl to fakt masovej rozdíl oproti simsonu hlavně co se týče tahu do kopce po rovince my to těch 90 dalo napohodu.
Ten borec co sem to od něj koupil tak říkal, že je otevřená,ale že se dá otevřít ještě na jehle na 110 km/h, ale i tak jsem jel za otcem ktery jel v autě a z kopce jsem jel na 5kvalt 115 km/h asi na 11000 otáček možná i více. Tak si jedu napohodu předjíždim a dostaneme se k dálnici tam to bylo trochu horší, protože motard a dálnice nejde dohromady takže jsem zalehnul na řidítka a jelo se jenomže po ujeti tak 10 km po dálnici mi najednou motorka přestala jet tak jsem zajel do odstavnýho pruhu a koukam co stim je mrknu do nádrže a sakra došel mi benzín, protože jsem nepočítal že to bude takhle žrát, takže volám tátovi že mi došel benzín:D naštěstí jel přede mnou autem takže zajel k pumpě a dovezl mi benzin uff . Takže se jelo dále při příjezdu domů jsem zjistil že přední destičky jsou sjeté až na železo a že to škrtá o koutouč takže jsem byl pěkně na... protože mi tvrdili že je prej měnili. Motorka musela 2 dny počkat než mi přišli nový a mohl jsem jít jezdit s kámošem který má simson takže jsem to mohl porovnat a byla to paráda stačilo jenom trochu polechtat plyn a kámoš jenom koukal na moji prdel :D Při koupi mi jestě tvrdili že je to převrtané na 80ccm tak nvm no a bohužel jsem přišel na to že motorka byla asi padlá protože jsou ohli trochu řidítka, měněná brzdová páčka odřený blatník a takové ty maličkosti ale asi to nebylo nic hrozného.
Pak jsem zjistil že jde do motoru málo vzduchu přes airbox takže jsem sundal kdyt airboxu a šel jsem to skusim jestli bude nějaká změna nastartoval jsem to a řvalo to jako kráva ale mě se to líbilo tak jsem jel a nestačil jsem se divit motorka šla o dost lépe do otáček a točila až 15 000otaček na místě jinak pri jízdě 12 - 13tisíc.
Tak si jedu a vjelo mi tam auto prostě debil z vedlější kdybych nezvedl nohu tak už jí asi nemám naštěstí jsem se mu vyhnul fakt asi o 20 cm prostě debil.
Zastavim na stopce a skusim rozjest a pěkně se to zvedlo to mě prětim vůbec nešlo takže změna byla hodně znatelná.
Hlavně když sem jel do kopce kopec kterej jsem se zavřeným airboxem jezdil tak 60km/h tedka litam 70km bez problémů.
Další info vyjiždky a tuning doplnim.
Zatim zdar a hodně ujetých km bez nehod :)

Machy07 (0) napsal 21.07.2012 v 23:22

Zdar no hele otviral to tryskama v karburatoru pak jehlou a neco s airboxem

PAVOUCEK008 (0) napsal 21.07.2012 v 14:43

:D super motorka, mám doma skoro stejnou :D ale zeptám se, neříkal ti borec od koho sto kupoval jak motorku otevřel, protože mi při jizdě nejde vic jak 10tisíc otáček, Diky :)

• Plánované ůpravy

Dneska jsem si na objednal nové řidítka,gripy a blastry tak se těšim až to tam dám :)Jinak na vánoce plánuji koupit do zádu mini světlo s držákem na SPZ miniblinkry, musim vyměnit komplet řetězovku a koupit si přední bla

Vloženo: 26.10.2010
    Uskutečněno: 20.10.2010
  • Výjezd s kámošem

Kámoš má simsona, ale ještě nemá papíry takže jsme jeli polnačky a les v lese bylo bahno, louže a to co by potěšilo každýho enduristu jenomže ja na motard kolech toho proti bahnu moc nezmůžu, ale byla prdel. Derbinku jse

Vloženo: 26.10.2010
    Uskutečněno: 08.08.2010