Moto Guzzi Stelvio 1200 (2009)

Vlastník Míšan
Vloženo 3.8.2010
Aktualizováno 7.1.2014

Zástěrka pro zadní odpružení

Vloženo: 03.10.2010, Uskutečněno: 18.09.2010, Zhlédnuto: 14x

Po pár výletech do louží a blátíčka naší krásné krajiny, jsem se rozhodl, že zabráním tomu, aby mi lítal sajrajt na zadní pružicí a tlumicí jednotku (nebo jak se tomu nadává). Soudruzi v italské demokratické republice asi udělali chybu, když tomuto neduhu nezabránili už při výrobě Stelvia. Možná jen nepředpokládali, že někdo vezme tu těžkou mrchu mimo asfalt, ale co já vím...
Po dlouhém přemýšlení jsem vymyslel toto: koupit několik stahovacích pásků, samolepicí suchý zip a zastěrku na pionýra. Po celkovém odmontování blatníku bylo třeba na nyní odkrytý airbox nalepit první díl suchého zipu a na zástěrku druhý díl zipu. Zastěrku není třeba nijak zmenšovat, jen se přibližně veprostřed dolního okraje vyvrtá otvor pro stahovací pásek (jedno uchycení stačí). Po montáži blatník tlačí na zastěrku, tudíž se zip nerozlepí (lepidlo samolepicího zipu vypadá taky festovní).
Po několika stech kilometrech se zdá, že to funguje spolehlivě. Cena tohoto řešení byla pár desítek korun.

• Mlhovky od SW-Motech

Originální mlhovky od Moto Guzzi se mi nelíbí, navíc se montují na pomocný rám, za který si účtují taky nehoráznou sumu. Proto jsem použil mnohem levnější variantu mlhovek a úchytů od SW-Motech a osadil je přímo do padac

Vloženo: 24.04.2011
    Uskutečněno: 26.03.2011