Jawa 50/21 Pionýr (1973)

Vlastník boek
Vloženo 14.7.2009
Aktualizováno 23.9.2010

Vloženo: 10.08.2009, Uskutečněno: 09.08.2009, Zhlédnuto: 4x

Nadešel den rozhodnutí,vyměnil jsem těsnění pod válcem (původní bylo z pijáku) nasadil se řetěz, vyměnil kondík za funglovku a dal novou svíčku potom se nafoukaly kola, staré rifle jsem složil do tvaru sedla a hurá na první projíždku.Start byl na nakopnutí bez potíží, spojka se malinko povolila a hurá na to.Nějak to jelo (při mé váze kolem 110kg) ale nic moc,pohled na svíčku (sněhově bílá) mi napověděl co s tím, zvedl jsem jehlu do dolní rysky a rozdíl byl poznat i svíčka pak byla jako cihla. Po rovině bez potíží i za 3, ale kopečky škytaly jako by nešlo palivo uplně dobře. Možná to chce trošku poléčit plovák. Každopádně potěšení, že to vůbec jelo, podle původního plánu už se přece jen měla tavit v ocelárně jooo a málem jsem si stihl při prvních metrech rozbit hubu, nastavitelná řidítka jsou užasná věc, nesmí se ale zapomenout dotáhnout.

• Loučení

Asi už mi došlo, že koně kterýma pincek oplývá nejsou na mých 110 kg a okolní kopce nic moc. Inzerát a za 2 dni je pryč i s druhým motorem a hromadou dílů. Doufám, že si s ním kluci vyhrajou a že jim bude dobře sloužit.

Typ: Prodej
    Vloženo: 23.09.2010
    Uskutečněno: 23.09.2010
  • Druhé oživení fichtla

Po tom co mě nebavilo dívat se jak mi ovce ožírají gumy jsem pincka vytáhl z kolňě a trošku si s ním zase pohrál.Nejdříve výměna předního pláště za babetácký, bohužel praskl tak druhý pokus z Pajdovy babety, ten byl sice

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.09.2010
    Uskutečněno: 07.09.2010
  • Výměna motoru a oživení

Tož jsem vyměnil motor za jeden co mi ležel pod lavičkou v igelitce. K tomu výměna indučky... a světe div se.. ono to chytlo.. ještě vyměnit kondík at to tak nejiskří na kladívkách, dofoukat kola, nasadit řetěz... a uvid

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 22.07.2009