Yamaha XT 600Z (1990)

Vlastník zikky
Vloženo 11.9.2007
Aktualizováno 9.11.2010

Vloženo: 04.08.2009, Uskutečněno: 25.07.2009, Zhlédnuto: 14x

Po nekonečném plánování a vymejšlení jsme se s Mírou (Rici) rozhodli že pojedeme do Chorvatska. To ovšem ještě nikdo netušil, že já si vyberu všechnu smůlu na světa. Odjezd 25.7.-sobota ráno. Trochu mrholí, ale dá se jet v pohodě. Na benzínce v Dolním Dvořišti berem plnou a razíme dál.
Po cca 160 km uprostřed Alp se mi utrhl ventilek. Sobota, všude zavříno. Po čtyřech hodinách schánění nakonec Míra vítězně přijíždí s novou duší. Nandáme a mastíme to ještě pár km do kempu. Večer se radíme a měníme trasu do Itálie, ztratili jsme dost času. Nový cíl-Lignano Sabbiadoro.
Ráno balíme a vyrážíme. Po dlouhých 260 km se závada opakuje. Bohužel je neděle a to nemají opravdu nikde otevřeno. Trčíme na benzíně a obsluha mi oznamuje že 8km je servis ale v neděli má zavřeno. Voláme tedy NON STOP servis a ten nás za "krásných" 129 Euro odváží do 8km vzdáleného "zavřeného" servisu. A ejhle je otevřeno. Servisák jen tak prohodí že nemá duši a že bude zítra. S přítelkou si můžem rozbalit stan vzadu na dvorku a tak tam zůstáváme do pondělka. V pondělí ráno netrpělivě čekám na výměnu duše. Kolem 12 je hotovo. Cena 103 Euro za vyměnění duše a dotáhnutí drátů.
Po zkoumání proč se mi dvakrát utrhl ventilek jsem na to přišel. Kdysi mi jeden sevrisák řikal, že se na endura nedávají matičky na přitáhnutí ventilku k ráfku. Prý proto, že duše musí mít prostor k pohybu. Jenže mě tam tu matičku všude cpou.
Vyjíždíme od servisu a máme před sebou už jen 100 km. Odpoledne už se koupem v moři a jsme rádi že máme za sebou nepříjemnou cestu.Úterý celý den válení u moře. Středa návštěva Benátek (motorka v pořádku, před odjezdem jsem sudnal matičku držící ventilek u ráfku). Čtvrtek válení u moře. Pátek odjezd.
Cesta probíhá v pořádku. Ale po 320km zjišťuju že mám prasklých 5 drátů v kole. Po dalších 20km už jich je 6 a pak už to jde rychle. Když praskne sedmý drát tak odstavujeme motorku a voláme do Čech odtah. Naštěsti přítelky brácha sehnal vozejk, tak pro nás dojel. V půl jedný v noci jsme doma. Celý a zdraví a to je nejdůležitější.

Celý článek na zikkyho.estranky.cz

• Prodej

Dnes jsem prodal Tenerku. S těžkým srdcem, snad bude sloužit dobře i novému majiteli. Stejně nás všechny přežije. Co bude dál, nevím? Ukáže to čas.

Typ: Prodej
    Vloženo: 30.06.2013
    Uskutečněno: 30.06.2013
  • Praha-západ offroad trip

Dnešní pojezd byl super, malej trénink na Mastodon maraton :-) a Tomáš testoval svoje TT. Michal zas pojezdil na silničních gumách a to se mu nevyplatilo. Ale projel všechno, takže všechna čest. Ale jinak paráda, paráda,

Vloženo: 05.09.2010
    Uskutečněno: 05.09.2010
  • Touratech Travel Event 2010

Byla to moje první akce podobného druhu. Nejezdím na srazy, ale tohle bylo o něčem jiném. Skvělá vyjížďka a doprovodný program stál taky za to. Více info a foto ZDE

Vloženo: 08.06.2010
    Uskutečněno: 08.06.2010