Honda ST125 Dax (2023)

Aktualizováno 6.4.2024

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 20 záznamů

Hříbek
Hříbek napsal 25.03.24 v 20:37 10b.

Super stroj do obytňáku chválím ale do karavanu ho nenarvu

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 25.03.24 v 11:16 10b.

Dobře napsané a zajímavý mazlík.

PSanec
PSanec napsal 22.03.24 v 15:08 10b.

Moc pěkná motorka, roztomilá. Mezi americkými a anglickými motocykly se bude vyjímat jako sedmikráska na trávníku. Výborná volba. Přeji ti jen super km.

Maho
Maho napsal 16.12.23 v 21:31 10b.

chabm
chabm napsal 30.03.23 v 13:05 5b.

Díky za recenzi, právě také vybírám a nemohu se rozhodnout, mezi Daxem a Gromem (MSX). Chci dvoumístnou motorku, ale chtěl jsem 5-kvalt, nedokážu si přestavit toho Daxe jen se 4-kvaltem. Toto jsi neřešil?

nexus
nexus napsal 19.03.23 v 12:25

Zajímavý nevšední stroj

nexus
nexus napsal 19.03.23 v 12:25 10b.

Zajímavý nevšední stroj

Ruben42
Ruben42 napsal 14.03.23 v 21:01 10b.

Čerpán rady pro svou červenou krásku co si vyzvednu zítra.

Ruben42
Ruben42 napsal 14.03.23 v 20:55

Zítra si jedu pro svou červenou - asi to bude ta z které vycouval zimirekm. Už se moc těším.

robart
robart napsal 26.02.23 v 10:27

Ešte k tomu Béčku. Únia stanovila rovnocennosť vodičákov vydaných v EÚ, teda aj kategorizácia skupín musí byť v národnej legislatíve rovnaká. Únia v predpise umožňuje jednotlivým krajinám uznávať k Béčku aj kategóriu A1. Toto nariadenie EÚ nemá obmedzenie na automatickú prevodovku. To si tam doplnili poslanci v ČR a aj v SR, asi na základe nejakého strachu z manuálnej prevodovky... Napríklad v Poľsku obmedzenie na automatickú prevodovku neexistuje. Ja som nakoniec našiel slovenskú vykonávaciu vyhlášku aj o vodičákoch číslo 9/2009 Z.z. , "ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke" kde je uvedené v § 22, odst. (3) písmeno b a c, citujem:
"(3) Na účely skúšky z vedenia motorových vozidiel a vodičského oprávnenia sa rozumie
b) vozidlom s manuálnou prevodovkou vozidlo, v ktorom je prítomný pedál spojky alebo ručne ovládaná páka spojky pri vozidlách skupiny AM, A1, A2 a A, ktoré vodič takéhoto vozidla musí použiť pri rozjazde alebo zastavení vozidla a pri radení prevodových stupňov,
c) vozidlom s automatickou prevodovkou vozidlo iné, ako je vozidlo podľa písmena b).
"
Keďze je to ustanovenie o vodičájkoch, tak je to potom rovnaké, ako v ČR.

Hawai
Hawai napsal 25.02.23 v 13:25 10b.

Mel jsem vopici, zlutou sranda stroj

callowsick
callowsick napsal 25.02.23 v 08:30 10b.

Je to malá - velká pecka

zimirekm
zimirekm napsal 24.02.23 v 19:11 10b.

Tak at slouzi. Ja z nej vycouval, byl cerveny. Dal jsem prednost zlute Monkey 23. Ty ctyri rychlosti byly na me malo, opice ma pet a je to znat. No a druheho bych asi ani vozit nechtel A to retro sedlo ve stylu flanelu je ulet

robart
robart napsal 24.02.23 v 18:41 10b.

Parádny zaujímavý strojček Slovenský zákon Zákon č. 8/2009 Z. z. má len jednu info ku kategórii A1 na Béčko:
"§ 76, odst. 7
Vodičské oprávnenie skupiny B po dvoch rokoch od jeho udelenia oprávňuje viesť aj motorové vozidlá podľa § 75 ods. 3 písm. a) s automatickou prevodovkou, a to len na území Slovenskej republiky.
"
V zákone som exaktne nenašiel definíciu automatickej prevodovky. (Možno to niekde je, ak niekto vie, poučte ma.)
Aj v autách a motocykloch sú automatické viacstupňové prevodovky, ktoré umožňujú aj manuálne radenie a nemajú spojku. To že má prevodovka viac stupňov neznamená, že nie je automatická.

Vasko969
Vasko969 napsal 24.02.23 v 18:17 10b.

Parádne malé žihadielko.Prakticke, chutné moto od Hondy. A ta to vie...Gratulujem !!!

Rudolf
Rudolf napsal 21.02.23 v 16:17

Ohledně řízení tohoto "prťavce" s ŘP oprávněním sk.B - řeší to v ČR zákon č.361/2000 Sb., §90, odst.2 kde je specifikace automatické převodovky "Vozidlem vybaveným automatickou převodovkou se rozumí vozidlo, ve kterém není pedál spojky, popřípadě u vozidel, k jejichž řízení opravňuje řidičské oprávnění pro skupinu A1, A2 nebo A, ruční páka spojky. ". V SK je specifikace jiná...

Guzo
Guzo napsal 21.02.23 v 14:51

No ale" úkol zněl jasně":
Vodičské oprávnenie skupiny B po dvoch rokoch od jeho udelenia oprávňuje viesť aj motorové vozidlá skupiny A1 s automatickou prevodovkou, a to len na území Slovenskej republiky.
Takže tejto motorky sa to netýka.

Rudolf
Rudolf napsal 21.02.23 v 14:35

[GUYO - ...Ale ako to,že sa môže riadiť s B-čkom? Veď nemá automatickú prevodovku...]
Ale nemá spojkovou páčku = je nainstalovaná odstředivá spojka, takže při řazení nahoru jen pustíš plyn a zatlačíš špičkou boty na pedál řazení. Když podřazuješ, ubereš plyn a zatlačíš patou na řadičku. Řadička je prostě kolébka se dvěma protilehlými pedály.

Guzo
Guzo napsal 21.02.23 v 12:31 10b.

Parádna motorečka,sedel som práve na tej červenej a tiež sa mi zdalo,že miesta pre dvoch je dostatok. Ale ako to,že sa môže riadiť s B-čkom?
Veď nemá automatickú prevodovku...

Myschan
Myschan napsal 21.02.23 v 09:05 10b.

Přijmi první gratulaci pro první motorku tohoto typu tady