Triumph Tiger 800 XC (2011)

Vlastník Metric
Vloženo 22.1.2017
Aktualizováno 21.7.2023

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 13 záznamů

boucek69
boucek69 napsal 25.01.17 v 20:32 10b.

pěknej stejná krevní skupina

MartinVolejnik
MartinVolejnik napsal 25.01.17 v 19:50 9b.

Loni jsem koupil XCx , super stroj, najel jsem na něm 8000 km , trošku na něm fouká , ale vyřešil jsem to deflektorem. Jinak v poho zvládá i lehčí terén ( Rumunsko). Měl jsem Caponorda ( 10 let) a řešil jsem váhu. Jinak velká spokojenost.
Trumph to vyřešil. Pokud spočítáš výkon / váha tak se to moc neliší od litrů.
Mám origi kufry a do jednoho ( boční) se vejde v poho helma. Moc dobrý je i tempomat a vyhřívané hefty. Tlumiče super a jízda zatáčkama v pohodě , jenom brousím stupačkama. Jinak jsem koupil padáky od SW motechu ( doporučuji) a vyvýšení řidítek.
Myslím , že jsi udělal dobrou volbu.
Přeji mnoho dobrých KM mazut.

Metric
Metric napsal 25.01.17 v 00:39

195 plus mám ešte krátke telo a dlhé nohy. Aktuálny (odchádzajúci) V-Strom mi nesedel kvôli vybraniam v nádrži na kolená, ktoré s tak dlhým človekom nepočítali. Starší mal iba nízko sedlo.

Spotrebu som na Stromku (jednosviečka) mal o rovný liter nižšiu, alebo o 40-45 km viac na nádrž.

Držím palce pri výbere.

paserack
paserack napsal 24.01.17 v 22:20 9b.

že zatím celkem žere. mám průměr 5.75. že celkem žere se dá o motorce říct když je spotřeba nad 10litrů a i to je většinou adekvátní k výkonu a stylu jízdy. (víš jaký je paradox u spotřeby motorek? naložený a s manželkou jezdím za 6, sám s prázdnou za 10 )jestli chceš, vyměním za skůtra co žere dva litry Ale vážně. pěkná motorka, sám bych takovou bral ale cenově mimo mé možnosti. Uvažuju o 650kovém stromu nějaký zajetý nebo nový předposlední model když už bude teď další, mohla by být cena dobrá. Taky teď hledám nějaké silniční enduro 650-800 ale kvůli cenám jsem se teď nějak zasekl u toho stromu, ale ještě jsem na něm nejel ani neseděl.
Prosímtě kolik měříš? celou dobu jsi zmiňoval že hodně, ale číslo jsem asi někde přehlídl.
Jinak samozřejmě gratulace k nové motorce.

spike-cz
spike-cz napsal 24.01.17 v 19:36 10b.

Metric
Metric napsal 24.01.17 v 17:41

Za pozitívne komentáre ďakujem. Čo sa týka Mig_35-a, v bodoch:
- Novú veľkú som nevyberal, zviezol som sa na GS LC boxeri a Multistrade, pretože bola príležitosť, ale finálny verdikt bol: Sú pre mňa lepšie (hlavne GS), no nie o toľko, aby som zaplatil viac.
- V autosalónoch som testoval nové malé, pretože (okrem Hondy) mi umožnili požičať si stroj na niekoľko hodín, neviem, ako by som pochodil u súkromníkov. Ak by som sa rozhodol pre F800 GS, bral by som síce jazdené, ale (na radu mechanika) práve najnovšiu generáciu (2013 tuším).
- Čo sa týka spoľahlivosti, predávam, ako som nakúpil - a nie od jedného človeka. A problémy s ňou sa týkajú BMW-čiek a Tigra Explorer, o problémoch iných (veľkých) mašín neviem.
- Mimo sekcie "proč jsem si nevybral" som sa snažil písať pozitívne, ale možno sa mi to celko nepodarilo.
- Výkon mi zatiaľ stačí. Možno až začnem jazdiť na Brnenskom okruhu, budem hovoriť ináč, ale nikdy vopred nevieš. Sú ľudia, čo na veľkých okruhoch jazdia s 300-kami, držia ich pod krkom a bavia sa. Každý to má inak, Ty so šesťvalcom máš isto iné priority, ani jeden prístup nie je horší ako druhý. Motorka je z veľkej časti srdcovka a pri výbere býva často hlava odstavená na vedľajšiu koľaj.

Mig_35
Mig_35 napsal 24.01.17 v 11:30 5b.

To je zase hitparáda mindráků. Obcházel jsem motosalony a vybíral novou velkou a pak vyhrála pětiletá malá... důvody jsou jasné, poruchovost a zbytečně silný výkon:)
Doporučená četba: Ezop - Bajka o lišce a hroznech

MercedesJenz
MercedesJenz napsal 22.01.17 v 17:19 10b.

Krásný stroj, závidím tříválec Tak hodně km kolama dolů, ať jsou ty padáky jen na parádu

Milan1963
Milan1963 napsal 22.01.17 v 12:36 10b.

Recenze i motorka - 10 bodů.

Jirin85
Jirin85 napsal 22.01.17 v 11:55 10b.

wsbk
wsbk napsal 22.01.17 v 11:53 10b.

Sasik4
Sasik4 napsal 22.01.17 v 07:23 8b.

Toman87
Toman87 napsal 22.01.17 v 06:36 10b.

Prostě Triumph