Honda XBR 500 (1987)

Vlastník bufan
Vloženo 18.10.2013
Aktualizováno 17.10.2023

Vždy se mi líbila klasika a tohle mým možnostem odpovídalo nejvíc

Motorka koupena od Dovoz D

První dojmy - Velká radost z toho, že se pode mnou opravdu něco děje. Najeto už mám celých 300 metrů, takže na závěry je brzo :) První motorka, kterou jsem koupil bez toho, abych na ní jel, mělo to bejt překvapení a bylo! Už se těším na udržování původního stavu.

Ještě víc se mi líbila verze s drátěnými koly, ale těch je míň a já šel cestou nejmenšího odporu. Hlavně doma :o) Už dva roky jsem mototku neměl a to se muselo změnit. Motorka je až na malej důlek v nádrži nepoškozená a funkční a i přes svoje km (66.662) má servisní knížku a původní motor. Nechápu, jak může mít motor z motorky tak hezkej zvuk po těch km? Jen ševelí. Drobné vrásky mi dělá přihlášení, ale snad to dotlačím do zdárného konce.

Tak máme za sebou sezonu, moc jsem toho nenajezdil, ale i tak to stálo za to. Největší porod bylo samotné přihlášení. Až na zastoupení Hondy jsem vydyndal potvrzení, že v roce 1987 Honda jednotlivé zatížení na nápravy neuváděla. To už na přihlášení stačilo. Stejně je to pakec, má to z Německa unijní TP, tak proč to v Německu stačí a u nás ne? Stálo mě to spoustu nervů a času.

Jízda je kupodivu velmi komfotní, díry se řešit nemusí, zatáčky s rozvahou, ale dá se všechno. Stejně na ní snad nejradši jen koukám :)

danny3716
danny3716 napsal 30.01.16 v 13:02 10b.

Páni , ta je krásná jako kdyby právě sjela z výrobního pásu

bufan
bufan napsal 23.11.15 v 17:14

Ahoj, zkouším si vzpomenout co to dá a nějak mi to nejde... Něco se ve mě hnulo a prodal jsem ji a nejsem schopnej si vzpomenout, tak snad ti, kteří nezradili měj se!

Václav152
Václav152 napsal 22.11.15 v 09:32 9b.

Pořídil jsem podobnou a chtěl bych tě poprosit o radu. Je nějak indikováno mazání a dobíjení?

bufan
bufan napsal 22.10.13 v 16:30

Ahoj, je to ta "nšťouchlá" verze 32 kw
S tím olejem na to dám majzla, ještě to musim celý prostudovat, nějak se v těch hadicích ještě nevyznám

PJ_1986
PJ_1986 napsal 22.10.13 v 10:15

To je 20 nebo 32kW verze? Jenom bacha na olej, pokud se ti nedomaže vršek tak se na to blbě shánějí díly. Od 88 to je pak stejný s dominátorem a podobně, ale ten tvůj asi ještě nebude. Já to řešil výměnou za motor z SLR Tak ať ti jedzí