Jawa 50/23 Mustang (1979)

Vlastník DomakCze
Vloženo 2.10.2013
Aktualizováno 11.3.2014

Česká kráska s dvoudobým jednoválcem chlazeným vzduchem o objemu 50ccm a výkonu 3,5 koně.Směs paliva připravuje karburátor Jikov 2917 PSb.

Motorka koupena od z inzeratu na bazos.cz - Nic moc prodaval mi jí stím že je plně pojizdá ale než jsem jí rozchodil...další prachy a čas

Jawa 50/05: mustang je hezčí :)

První dojmy - hned po pár kilometrech jízdy jsi mě získala :) nejdřív trochu zlobila ale po seřízení jede krásně :) motorka v klidu zvládá i střední terén :)jediné co co bych mohl podotknout byl hluk mě osobně to vůbec nevadí mám ten zvuk rád :) ale jak projedu kolem "milé" sousedky tak hned mává a řve že na mě zavolá policii :DD jinak prostě mustang boží 50 :)

Motorku bych doporučil pro - tak hlavně začínajícím automechanikům na tom se vyblbnou (jako třeba já :D) :DDD ale jako první motorka na blbnutí je skvělá :)

Doplňky na motorce - nic navíc jsem tam nedával

Moto jsem si vybral na začátek hlavní důvody jednoduchost motoru a lehké údržbě :)
Něco málo jsem stímhle strojem už najel to je pravda :) takže co bych řekl k motoru no jak už jsem psal je to ležatý dvoudobý jednoválec chlazení vzduchem směs paliva připravuje karburátor Jikov 2917 PSb, převodovka má bohužel jenom 3 stupně (prostě by se šikl ten 4 stupen :/4 stupen jde ale přidat :) ) .spojka dvoulamelová v olejové lázni.
a k motoru je to prostě jawa no :DDD je v pohodě na 50 supr maximalka na rovině když je všechno dobře nastavené tak je okolo 65-70 km/h :) spotřeba je taky supr 2.3 litru super :)

ovladatelnost- mno podle mě je to dobrý je to 50 tam se toho moc říct nedá no jako naklánět :DDD asi bych to nějak extra naklánět nezkoušel :DDD

brzdy- jsou to bubnovky no pro mě plně dostačující krásně to brzdí :)

spolujezdec- ok naprosté pohodlí :) velká sedačka to zajištuje :)

úložný prostor- tady to bude horší no je tam místo na nářadí vejde se tam toho dost vlezl mi tam i k lekárničce i mobil :DDD ale jako nic moc
servis a poruchy - :D :D :D tam je to jasné na cestu delší jak 10 km nářadí sebou :DD
obvykle jsou to ale prkotiny (spadne šoupátko z jehly a další kravinky)

kde se motorka cítí nejlépe ?
tak určitě jí bude nejlépe bude dělat asfalt ale v pohodě zvládne i teren :) dá se i vyměnit 2 převodové kolo aby byla 2 silnější :)
cestování...
Ale jo dá se pohodlné to je jedíne co by asi vadilo je ta nízká rychlost, ale doporučoval bych před delší cestou moto celé zkouknout a doladit co jí chybí aby jste pak někde neskejsli :DDD

DomakCze
DomakCze napsal 04.11.13 v 19:32

Mikos153 : Ale co mi stím uděláme že? :P Je to na prd :(

Mikos153
Mikos153 napsal 03.10.13 v 07:16

No tak jelikož sem měl zkušenosti na jawa 125 travel a yuki 125 rs , tak ta jawa na ni neměla podvozkově ani motorově natož tak spolehlivostí. Stejnak je to jen převlečenej čínan takže nastejno ale Mustafa chválím taky sem jich pár měl

DomakCze
DomakCze napsal 02.10.13 v 23:08

Děkuji za komentáře :) pado176: české stroje hlavně motorky mám strašně rád takže Jawa jako první motorka byla jasná :) jen mě opravdu mrzí jak tato značka zanikla tak jako věčina českých strojních značek všeho druhu (ETA - koupila čínská společnost) ale myslím že to není chyba firmy ale státu jak mohla zkrachovat značka jako je Jawa?? vyvážela do celé Evropy a i do Asie tak jak mohla zkrachovat ? Podle mě kdyby pan Janeček rozjel výrobu třeba v Německu tak tahle firma vyrábí motorky ve velkém to dneška a konkuruje značkám jako je Honda a Yamaha.Vím že Jawa je vchodu i dnes ale dělá asi 3 motorky za týden co při dnešním trhu je jako by nebyla,opravdu mě to mrzí místo toho aby tahle značka prosperovala tak zaniká kdyby stát dal nějaké dotace na regeneraci firmy tak by to nebylo na škodu...a ještě mě mrzí že dnešní Jawy (Jawa 125 travel,Jawa 50 dandy) jak už jsem psal nejsou konkurencí velkých značek a slyšel jsem i termín že "Jawa je o něco lepší než Yuki" což je čínská značka motorek která sice není tak špatná ale nemá na Japonské a německé motorky, prostě takové nic moc značka...mno není co dodat prostě mě to mrzí :( ale děkuji za komentáře moc mě potěšili :)

pado176
pado176 napsal 02.10.13 v 22:37 10b.

Jsem rád, že i dnes se najdou mladí kluci, pro které tyto krásné české stroje znamenají totéž, co znamenaly pro mnoho generací český kluků před nimi. Přeju ať ta vášen vydrží.
Jo a naprosto dokonalý a vyčerpávající komentář.

Jardas444
Jardas444 napsal 02.10.13 v 20:56 10b.

Na Mustangu jsem kdysi začínal taky a byl jsem s ním spokojený.Jen nevím na co by si tam chtěl 4ku,možná jedině z kopce.Jinak vypadá hezky,tak ať slouží a máš to za 10b.