Jawa 50/23 Mustang (1981)

Vlastník MasterX
Vloženo 8.6.2013
Aktualizováno 23.6.2015

Eh... toto je výsledek mého snažení nepřikupovat další padesátky... A najednou jsou tu hned dva sourozenci, dvojčata.

První dojmy - Dvě supr mašiny, na kterejch je sice nějaká práce, ale jsou komplet a s haldou dílů, takže by to měla bejt radost pracovat. Oba by měly jakože jezdit, snad to bude i pravda - jeden jsem vyzkoušel, druhej má zarostlej palivovej kohout.

Motorku bych doporučil pro - někoho, komu není nářadí cizí. Zároveň ale člověk musí docenit tu jednoduchost, která vás veze vstříc neznámým dálkám. :-) Jsou to super mašiny na popojíždění kolem bydliště, do města a tak. Cestovat se na nich dá ale taky. Už jsme jednou atakovali 400km za den a kromě bolavé řiti to nebyl problém.

Doplňky na motorce - Pár dílů který jsem zatím ještě neviděl, patrně nejsou jawácký... všechno půjde pryč.

Už jsem nesháněl další fichtly, ale osud tomu chtěl jinak. V garáži už se mi dávno dva krčej, tak k nim teď přibyly další dva kousky. V padesátkách se rejpu už pár roků a troufám si říct, že Jawa Mustang je typ, který už jsem rozebral a složil tolikrát, že mě nemá čím překvapit.

Víceméně náhodná koupě od kamaráda - pozůstalost. Celkem jde o dva mustangy, jedny doklady, k tomu dále čtyři kola, dva pláště, dvě duše a jedna veelká přepravka plná užitečnejch dílů. K tomu nějaký díly na kejvačky, příručka pro J353 a 354 a pár kravinek na starý auta. Spousta dílů je fungl nová.

Oba stroje byly provozovány na dojíždění po okolí - žádný pole, louky a lesy, takže nejsou nijak dobitý a v rámci možností bych řekl že fungujou. Některý věci byly nahrazeny dílama z jinejch motorek, ale nic nevratnýho, všechno zase napravím.

Motorky mají na sobě štětkolak barevně imitující originalitu. Takhle nejspíš absolvujeme STK a přepis. Pak přijdou oba stroje komplet rozhodit, dostanou důstojnější lak, motory se poladí, prostě celková oprava. Chromy kde pujdou zachránit zůstanou, tam kde ne - kola a výfuk - to jistí stříbřenka.

S pomocí dílů co byly k tomu a dalších dílů z mých zdrojů z toho budou řekl bych fajn kousky. Pořízením těchto strojů se ale stalo, že mám v garáži čtyři mustangy a dvoje papíry. Protože mé prostory nejsou nafukovací, do budoucna půjdou dva z těch čtyř - samo že ty bez TP - o dům dál. Předtím je chci ale aspoň částečně dokončit, protože když koupím motorku, měl bych se na ní taky trochu povozit.

Sezona 2013

• 8.6. - zakoupeno, dovezeno, díly protříděny.

Sezona 2014

• v květnu absolvována STK, poté najeto asi 300 km, zatím zajíždím, ale motor je takovej všelijakej, práce minulého majitele. V červenci nová spojka (korek) , neboť stará už to měla za sebou. Navíc v závěru sezony začal motor sát falešný vzduch, takže se na něj bude třeba blíže podívat.

Sezona 2015

• chystá se větší rozborka a revize všeho, protože dokud mi neprojde součástka rukama, nemůžu jí věřit. To vyplynulo ze zkušeností z loňska, kdy každá druhá vyjížďka končila větší či menší poruchou. Při tom by se slušelo dát motorce nějakej důstojnější kabát, odstíny pochopitelně nechám původní.

MasterX
MasterX napsal 12.06.13 v 10:23

Díky pánové, ale není co závidět Myslim že všichni známe a víme, jaký práce s tím bude... jenže motorka, na který neni žádná práce mě trochu nudí, takže tohle je pro mě akorát. No nic, jdu se na tu hromádku práce podívat a rozjezdit druhej kousek.

O.N.E.
O.N.E. napsal 12.06.13 v 07:05

Tak to ti závidím Paráda

Martic
Martic napsal 11.06.13 v 15:06 10b.

Dobrej kauf

Daviiido
Daviiido napsal 08.06.13 v 21:32 10b.

Pěknou hromadu práce sis přivezl ...tak ať se daří