Jawa 250/353 Kývačka (1961)

Vlastník Adidas007JawaCz
Vloženo 12.4.2011
Aktualizováno 22.5.2013

Tuto motorku jsem si vzydcky přál 250 typ 353,jak jsem jí koupil před 3 lety a od té doby mám na ní moc pěknych zážitků a po vybrusu valce jezdí jako nová!

První dojmy - Jawka 250 - 353 nebyla má první motorka,začínal jsem na mustangu,pak jawacz 150 - C kyvačka sílu měla jak 250 do kopcu ve dvou jela jak dábel ale po rovince do 70km/h měly dost její 3 rychlosti,pak jsem mel čízu 175 kyvačku,pak MZ 251 ETZ - nebyla špatná jela krasně tahala pěkně jen ty předražené ND, větší spotřeba kolem 5-6L mě odradila - pak jsem ji prodal koupil za ni jawu 250 a tatkovi čízu 175/487 - zlaté motorky!!!

Doplňky na motorce - Blinkry - zakoupené v domě motocyklů, pěkně ladí k jawce kulate krásně chromované

Je velmi spolehlivá i když jak jsem ji koupil od manika který do ni naladoval 220V vyrobene přes trafo z 6V baterky a při krasně parne jizdě mi vyhořela ta jeho posrana elektronika tak jsem pak tlačil asi 3km domu- ta cesta byla nekonečná!Ale byl jsem mile překvapen jak ochotně mi zastavovali motorkáři ne veteranisti jako ja ale kileři na litrech a ochotně se me ptali jestli nechci nejak pomoct nebo pujčit benzin no faklt jsem čumel dokonce jeden deda u baraku se mile nabidl že mi půjči benzin na dojedi jak jsem mu řekl že mě vyhořela elektronika na 220V moc to nechapal trochu sci-fi na starší ročník který zna klasicke dynamo 6V45W . Až jsem elektroniku hodil do koše a namontoval originalni zapojeni dynama tak od te doby jedi lépe,usporněji a chytá na našlap i když mi nekdy vyjmečně da pecku do nohy

LUKER.S
LUKER.S napsal 01.07.20 v 11:59 10b.

krásná

jawatar
jawatar napsal 17.01.20 v 16:07 10b.

Zatím kývačka v nejhezčí barvě!!Moc pěkná!
Řiditka-super!

Marty68
Marty68 napsal 25.07.18 v 08:37

moc se mi líbí stroj i fotky.

panela
panela napsal 12.10.16 v 22:59 9b.

Škoda zelenou nemusím

Torgue.l
Torgue.l napsal 10.05.13 v 09:22 10b.

10 b moc pěkná mašina, taky mi stojí v garáži, ale ještě jsem se nedostal k tomu jí zrenovovat - jednou příjde její čas! Přeju hodně šťastných km...