Triumph Daytona 675 (2006)

Vlastník Mr.Pegas
Vloženo 20.3.2011
Aktualizováno 14.5.2012

Nádherná motorka, zatim se seznamujeme, ale myslim, že nám to bude klapat.

Po RRku drobet změna, ale určitě k lepšímu. Táhne už pěkně od nižších otáček, je lehounká, skvěle ovladatelná.
Zatim s ní moc zkušeností neni dneska jsem ji koupil a mam najeto tak 50km, je zima na to ji zkusit pořádně a má na to i blbý gumy BT021, ty snad vyměnim příští měsíc.
Ale co jsem zatim ujel, tak si myslim, že to je krok správnou cestou.
Teď na ní mam najeto cca 400km, zatim paráda jediný co, tak mi v určitých otáčkách brněly řídítka, ale byla to příčina nedotaženýho krku. Po dotažení to úplně zmizelo.
Výkon/váha porovnání s RRkem je vyžší než jsem čekal, RRko se stavělo na zadní jen se spojkou, 675 to zvládne i bez ní:).
Do zatáček se skládá úplně sama, líp než RRko a držní v nich úplně nádherně. Teď chci na ní koupit nový pneu, ještě nevim přesně který. Rozhoduju se mezi BT003, BT016 a nebo na předek zkusim dát 003 a zadek 016.
Co se týče batůžku, tak si myslim, že žádná sláva, i když řiká, že je to lepší než na RRu:).
Jediný co jsem zatim shledal na RRku lepší, byl odvod tepla od výfuku. Na RR byly plasty kolem svodů a teplo unikalo až za motorkou, jedině ve městě hřála drobet sedačka, kdežto Daytona tam ty plasty nemá, a když se jede přes město, tak to hřeje do nohou a na zadek. Nevidim to jako velký problém, ale když bude venku 30°C a budu muset přejet přes celou Plzeň, tak to asi nebude 2x příjemný, nic méně na jízdu po městě jsem si jí nepořizoval:).
Tak máme za sebou jednu sezonu. S moto jsem naprosto spokojen. Nakonec jsem tam obul Dunlopy 2CT a musim říct, že spokojenost. Hodně jsem toho najezdil s batůžkem a pneu celkem držej tvar, ale je znát, že jsou ve středu lehce víc sjetý. Dokonce sme vyrazili na okruh do Mostu a tam mě překvapila ai nevíc. Naštěstí mě přes rok nepotkala žádná kolize, ikdyž párkrát to bylo na málem, ale naštěstí motorka si poradila. Jediný co se mi moc nelíbí je, když jdu zprudka na brzdy a odlehčí se zadek, tak i při lehčím přibržďování zadního kola, má tendeci jít do smyku. Taky pomalá jízda v koloně kolem 60-80km/h mi není moc příjemná, v nízkých otáčkách jdou malý, ale nepříjemný vibrace a zase točit to na 2-3 a mit větší spotřebu je taky blbost. Jinak ohledně spotřeby jsem průměrně na 6,5l, na okruhu si brala 9,5l, což si myslim že je velmi slušný.
Skvělá motorka, ale dostal jsem nabídku koupit mladší sestřičku, proto letos šla do světa, doufam, že nový majitel s ní bude spokojen.

Šamann
Šamann napsal 08.05.12 v 00:09

JASNÁ desítka, lehká a výkonná, nikdy jsem neměl supersport, ale divoká 675ka, Mě dost silně láká...

Ferys
Ferys napsal 11.10.11 v 17:12

Podezíral jsem jeden nejmenovaný časopis pod anglickou nadvládou z přehnaného vychvalování 675. Teď z praxe vidím, že nekecají Pěkný kousek za 10.

spida
spida napsal 30.04.11 v 14:25

Krásná kdyby někdo veděl co je o za zrcátka šup sem stím...

jirka675
jirka675 napsal 12.04.11 v 11:23

dobrý kup

nety
nety napsal 27.03.11 v 22:25

vypadá mooc dobře, ale o tom sem se převědčil už na STK v Blovicích. Ať slouží!