BMW K 1200 R (2006)

Vlastník kuchta50
Vloženo 4.7.2010
Aktualizováno 8.7.2019

Tak jsem ji konečně sehnal,voňavka,skoro nová,najeto 7 800 km s plnou výbavou mimo kufrů.Jeden problém,první majitel koupil gumy lepivky a jezdil snad jen rovně.Gumy uprostřed tak 2 cm uplně sjeté a okolo uplně nový dezén ještě se špuntiky.Dal jsem nové o

První dojmy - Byl jsem ji hned vyskoušet,najel jsem přes 300 km,před ní jsem měl cruisera,takže trochu problém,než jsem si zvykl,co s nohama.Před tím jsem měl Suzuki SV 100,s tímhle se to nedá vůbec srovnat,komfort,super síla a kupodivu dost malá spotřeba.Trochu mě rozhodily blinkry,německá specialita,ale i na ně se dá zvyknout

Motorku bych doporučil pro - Bláznům,co jim přetéká adrenalin nosem

Doplňky na motorce - Pouze napájení a držák navigace a nový potah sedla.Vyhřívané rukojeti už měla

Po 4 měsících. Maximální spokojenost.Obdivuju motor,jeho pružnost a schopnost sbírat se z nízkých otáček.Nastavení podvozku.Během jízdy si s tím hraju jak dítě.Brzdy a ABS-Na dálnici jsem se blbec kochal okolím a přede mnou bouračka-všichni to zahamovali,jen já trochu později,protože jsem čuměl okolo.Nebýt ABS,tak jsem to píchnul už do stojících aut,zahamoval jsem,co to šlo a ze 130 jsem to ubrzdil na centimetry od auta,žádný smyk a stopu to drželo furt,málem jsem přelítl přes řídítka,tak dík BMW.Protože už za to tahám,spotřeba se ustálila na 5.5 až 6.1,takže i to je dobrý.Za posledních 6 let jsem vyměnil 5 motorek,furt jsem hledal,nejdřív,jo jo,to je ono a za chvíli mě už nebraly a teď si myslím,že jsem zakotvil.Mašina umí jak pomalu v městě,tak rychle mimo.SPOKOJENOST.Jo,ještě jedna drobnost.Palubní počítač pořád ukazuje průměrnou spotřebu 5. - 5.1 l/km,tak trochu kecá o půl až jeden litr.Jinak vše OK.

Mám ji rok,celková spokojenost.Jediné,co mi vadí je hlučné řazení,sice se snažím,ale pořád to není ono.Ale žádné skákání kvaltů,jen při zařazení občas nepříjemná řacha,ale už je to lepší,tak snad to doladím k dokonalosti.Všechno ostatní bez připomínek.Přidal jsem napájení k navigaci + navigaci Garmin Nuvi 550,alarm.Jo a budu muset něco udělat se zrcátky,drnčí mi sklíčka.Spotřeba v průměru 5.5 a když tomu dávám,tak jednou jsem se dostal na 6.7 l.Snad jediné,co mi vadí je příšerně dlouhé sedlo,takže když zabrzdím a sedím u nádrže,tak mi spolujezdec sjede přes středový hrbol na mě.Tak jsem nechal přešít sedlo,zkrátit místo pro řidiče a dost velký retarder pro spolujezdce,aby nesjížděl,akorát že by se ti spolujezdci teď vešli dva.

Tak v pátek 5.10.2012 nastalo loučení a motorka má nového majitele.S mašinou jsem byl moc spokojený,výkonu na rozdávání,ještě jsem nejel na ničem silnějším,ale byla absolutně nevyužitá.Ročně jsem najížděl jen 4000 km,protože jsem musel dojíždět pro motku na kole a to se vždycky nechtělo.Jediný problém vidím v ceně znač.servisu a dílů,tedy daň za extra mašinu.

Forty
Forty napsal 06.05.11 v 13:09

nádhernej stroj !! nad tímhle designem mi rozum stojí s1000rr ani m3 to sice není, ale stroj úžasnej... tak ať to jezdí !! deutsche zehn !

Vvenda
Vvenda napsal 01.03.11 v 20:43

Krása Taky jsem nad ní uvažoval,ale chtěl jsem se trošku za něco schovat tak jsem zvolil K1200S.Je to fakt nádhera.Přeji Super zážitky

šelba.
šelba. napsal 22.11.10 v 06:35

Hmm, to my s boxerama řadíme asi víc.
Máš krásnej a ojedinělej stroj.

Dave.OL
Dave.OL napsal 05.07.10 v 08:45

Gratuluji k výborné volbě:))) Hodně šťastně najetých Km a za motorku 10b.

Albert
Albert napsal 05.07.10 v 00:45

Máš to luxus, tak jezdi opatrně, kolama dole. Dávám 10 b.