Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník Hustokrutoborec
Vloženo 30.12.2009
Aktualizováno 30.12.2009

Co sem napsat, je to prostě simál, tak jak ho každej zná.. Myslim si, že na ty základní návyky je tak akorát. Momentálně čekám až mi bude 18, pak pořídím něco většího, tu chvíli se simíkem už vydržim.

Když nepočítám různý počený fichtly, tak je tohleto první motorka, na jakej jsem kdy seděl. Mám na tom odježdíno dva a půl roku, z toho asi rok v provozu, takže by se dalo říct, že už ho celkem znám. Myslim si, že vzhledem k ceně a ke stáří neni simál špatná volba. Muj jedinej problém, kterej jsem s nim měl, že mi to zničehonic při jízdě chcíplo. Zastavil jsem u krajnice a začalo "šetření". Pojistky byly v pohodě ale svíčka neházela jiskru. Tak jsem tam dal náhradní, ale nic se tim nezměnilo. Postupně jsem prošel vše co znám a co se dalo, ale nakonec jsem usoudil, že problém bude asi někde v elektrice a že to asi na krajnici nevyřešim. Pro simsona jsem si musel zavolat odvoz, naštěstí máme kombíka kam se simál vešel. Doma se simál odstrojil, ale na nic jsme nepřišli. Rozlousk to až známej, kterej má takovej ten nástroj na sundání magneta. Tam za magnetem jak jsou ty 3 cívky, tak všechny ty dráty byly nějaký potrhaný, a když jsme se podívali do el. schématu, tak jsme zjistili, že to je celý nějaký přepólovaný. Známej přijel druhej den a udělal mi na tom komplet elektriku... ještě že ho mám. Ale až na tohleto jsem s tim neměl jedinej problém.\r
\r
Motor: Hvězdicový osmiválec \r
Výkon: 60 křečků\r
Podvozek: Komplet ohlinsy...\r
Přenos síly na zadní kolo: Kardan\r
Převodovka: 7-mi stupňovej tiptronic od mercedesu\r
Top speed: 65m/s\r
...neberte vážně ;)

Hagrid
Hagrid napsal 11.05.10 v 16:22

Pěkný

Hustokrutoborec
Hustokrutoborec napsal 07.03.10 v 19:45

Haesty -> Děkuju S těma většíma mašinama máš snad pravdu, protože až bude řidičák, bude snad i nějaká opravdová motka

Haesty
Haesty napsal 10.02.10 v 20:09

Hezkej Simík Taky jsem ho sedlal(hned po Babetě).Na týhle mašině se toho hodně naučíš.Pak už pro tebe větší mašiny nebudou (neměli by být)takovej problém na zvládnutí.
Ať slouží a dělá jenom radost

burak
burak napsal 02.01.10 v 19:20

Do začátků ideál. Taky jsem na símálu začínal.

Barney
Barney napsal 01.01.10 v 16:49