BMW K 1200 S (2005)

Vlastník DaveK1300S
Vloženo 30.10.2008
Aktualizováno 6.3.2010

..mám ji na závěr sezóny a těch téměř 1000km je to jeden výkřik do helmy za druhým...:o)úúáá))) ..co tahle mašina dovede se těžko popisuje..a ty výjezdy ze zatáček, ve kterých se vodí jak holka za ručičku!!..a hrboly?..přepnete podvozek a opět samet

..zkušenosti tedy jen krátce..mám 191cm a cítím se na ní konečně napohodu, podvozek vyrovnává veškeré hrboly na našich úžasných cestách a proto se delší jednodenní trip zdá jako krátká vyjížďka..zátah při pohodové vyjíždce okolo stovečky je na šestku tak výrazný, že si můžete připadat jako s automatickou převodovkou..do zatáček se vodí úplně sama, vyloženě se na ně těší..ty jsem si užíval už před dvěma rokama, když jsem si jí poprvé v Praze v Autecu půjčil a protáhl jsem ji okolo Karlštejna..tehdy padlo rozhodnutí, že ji jednou chci sedlat..brzdy můžete zatáhnout naplno a předek se nepotopí ani o cm, až si na křižovatkách kolikrát říkám, že to snad ani nemůže pružit..:o))) ..ikdyž si ji užívám se spotřebou jen žasnu, nedostal jsem se nad sedm litrů..při jízdě je čitelná a zatím se mne nesanžila shodit, tak věřím, že si budeme dlouho rozumět...další zezónu připíši něco víc..hodně klidných km všem.Dave

..tak krátká vyjížďka na technickou 4.února..obě nohy na zemi, zoufalý pohled před sebe s brzdnou dráhou bůhvíkde, 30km/h na tachoši už asi dlouze nezažiju...no nic, trpělivost růže přináší a sezóna se blíží..

..přátelé..kamarádi..sezóna v plném proudu, nové pneu od contíků attacy sport jsou úžasné, zahřejí se rychle a na rychlé cestování jsou více než příjemné, sjíždím je pěkně ke kraji, tak uvidíme, kolik taky vydrží..to co jsem snad už dořešil byla nová helma, vypadá to na Schuberthku C3, zatím jsem tižší výklopku nejel a po původní Araice je pryč stálý hluk okolo boků helmy, co mi znepříjemňoval vyjížďky..já vím, možná namítnete ať jdu do integrálky, jen jsem si na ty výklopky tak nějak zvykl a zůstanu u nich.. ..Káčko je úžasný, rozumíme si čím dál tím lépe a pomaloučku hledám své limity, protože tahle máša je schopná vozit divočejšího jezdce, než jsem já.. ..tak se těším na týden do Alp a dám pak vědět..busík Dave

..Alpy..ALpy..ALPy..alpy.panejo..pět kamarádů, helma od Schubertha, natěšení malého kluka a týden divokých bouřek nad střední evropou nás odradil z plánovaných rakouzských Alp tak jsme to sjeli až do Italských a zatím co tady povodně, my jsme si užívali nekonečných pasů...pravda návrat byl téměř sedmset km v dešti a tak jsem vděčný, že jsme to v tom tempu všichni vpořádku zvládli..odměnou kousek suché silnice z Vídně do Olomouce i Ece Homo jsme stihli..:o) ..bacha, už nikdy nepojedu do zatáček s "umřelou" přední pneu..jsem jouda, sice jsme se naháněli a užili si to do sytosti, s novou pneu by těch najetých 2700km za 6dní bylo výrazně příjemnější hlavně v utažených vracečkách..tedy dobrá rada..vyměnit včas.. ..recenze?..po motoškole v Brně(kterou doporučuji nejen nováčkům) a najetých deseti tisíc na Káčku se přiznám..je to návykové..podvozek s esa nabízí komfort a sport v jednom balení, těžká váha a vyvážení potlačují stavění na zadní a ikdyž se v extrému rozkmitá přední kolo, což se mi dvakrát až třikrát za tu dobu přihodilo na českých silnicích a po ustání se sklidnil tep, musím klukům z BMW smeknout klobouk..ano přijel jsem nádherně utahaný, ale ne zničený..žádná bolest rukou, zad či hýžďových svalů..:o) ..tedy kdo hledáte spolehlivé a i sportovní cestování a to přátelé každodenní..je příznivcem BMW moto potom hledejte možnosti, jak se k tomuto stroji dostat...potěší Vás a jednoduše uspokojí..a čím více znám jejich majitele, tím více zjišťuji, že oslovuje "starší " ročníky...tak držte stupu přátelé a užívejte sezóny...mimochodem nové heslo získané zkušenostmi ještě před vyjížďkou do Alp... "větší radost mi udělá pěkně projetá zatáčka než rychlý výjezd z vesnice" ..zasvěcení pochopí.. Dave

..a tak jsem zůstal na pár měsíců s řidičákem v "čistírně" .. i tak se těším na další sezónu a na dlouhé vyjížďky a cestování s přáteli...zvláště, když jsme je s Michalem tak hezky nakazili a oni postupně přesedlávají na Káčka rovněž...Petr šel do K1300R a přidává k nádherné oranžové barvě řadu karbonových doplňků, nový výfuk a zrcátka..Pepa přemýšlí nad zelenou K1200R..tož se uvidí, asi pro ni ještě tetno měsíc sfrčíme do Němec..a já?..na K1300S tak nějak nespěchám..:o)) ..trochu mne na ní mrzí ztráta ovládaní blikačů na každém heftu zvlášť...a řazení nahoru pod plynem mít až tak nemusím...no uvidíme přátelé...pěknou a klidnou zimu a přeji příjemné "zbrojení" na sezónu 2010..držte stopu.. Dave

..hups... ..a Káčko má ode dneška nového řidiče..věřím, že se mu Saša bude věnovat se stejnou péčí jakou mělo ode mne a MiKa..:o)) ..popřeji jim oběma spoustu úžasných km a prožitků ..šťastnou jízdu a držte stopu...

a co já?..zbrojení..zbrojení..tak tedy dalším krokem bude jedině K1300S..počkáme a uvidíme..(přikoupíme..:o)) ..Dave

DaveK1300S
DaveK1300S napsal 23.09.13 v 13:13

..miligen.. ..jj..už třetí sezónu

miligen
miligen napsal 12.07.13 v 08:45 10b.

Za 10b, moc pěkně se to četlo. Už máš K 1300S?

kovar88
kovar88 napsal 30.03.10 v 18:15

zase, pridavám 10b, máš to dobře hodnocené tak ti to nepokazím...

DaveK1300S
DaveK1300S napsal 21.03.10 v 13:52

..držte se Sašou stopu.. ..

WhiteS
WhiteS napsal 09.02.10 v 15:41

Je to nejhezčí cestovně sportovní motorka! Jednou bych chtěl taky takovou, tak snad to vyjde! Jasných 10 bodů a jen krásné zážitky na moto bez nehod a poruch, Whites