Honda VTR 1000F Firestorm (1998)

Vlastník nicus
Vloženo 29.9.2008
Aktualizováno 6.4.2013

Už je prodaná. Trochu těžší loučení, snad bude dělat radost jako mě. Jinak super stroj!!!

První dojmy - Po 4válci super změna - dvouválec je prostě nej a i když to někdo může cití jinak, má pro mě VTR charakter.

Z jízd na této motorce mám báječný pocit a i když má povaha je taková, že když něco vyzkouším, už už hledám něco jiného, lepšího, tak tenhle stroj mě stále neomrzel. Ovladatelnost je bezva a charakteristika motoru mě osobně vyhovuje naprosto bez výhrad. Oproti předešlé motorce je značně lehčí a užší, což si začínám pochvalovat čím dál tím více - přechody v zatáčkách z jedné strany na druhou a celkové chování je velice dobré a i když jsem si myslel, že GSX je OK (samozřejmě v rámci svého roku výroby), tak tohle je prostě o 100% jinde.

Má to samozřejmě i nějakou tu mouchu a jako asi největší vidím dojezd. Když člověk jezdí na pohodu, dá se na nádrž ujet i 220km, když to na člověka ale přijde, tak třeba i jen 150km. Důvodem není ani tak obrovská spotřeba, která se dle stylu jízdy pohybuje od 6,5 do 10l /100km, ale spíše malá nádrž, která ale na druhou stranu sedí profilu motorky a zdá se mi dobře padnoucí. Dalším problémem jsou asi trochu brzdy, které by mohli být trochu lepší a samozřejmě přední vidlice, která je až příliš měká. Nic ale není dokonalé a dobré vlastnosti VTR to vše přebijí.

Motorka se pro letošek dočkala pancéřových hadic na přední a zadní brzdy, čímž došlo ke zlepšení náběhu brzd a v přípravě je nové plexi MRA.

Také jsem si prošel už i nějakou tou závadou. Problémem se stal regulátor dobíjení, který se značně přehříval a po pár vteřinách provozu dával více jak 18V. Nový regulátor Vape to zpravil a vše funguje jak má. Dále se objevil problém při jízdě v dešti, který byl odstraněn utěsněním několika míst ( http://www.motorkar...?ft=66668&fid=18 ).

Chystám se také na výměnu brzdové a spojkové páčky, protože původní už mají vůle.

piškot1
piškot1 napsal 09.01.10 v 09:56

super stroj 10b

Raduska8000
Raduska8000 napsal 05.10.08 v 22:40

nádherná barva a ještě nádhernější stroj

mr_toshi
mr_toshi napsal 02.10.08 v 17:59

2V neni o rychlosti ale o hraní!!! Hračku sis pořídil pěknou

popododo
popododo napsal 01.10.08 v 17:25

no ja ji mnel a kluci s sestistovkama sem mnel porad zaprdeli neujel sem ani nahodou zato mne to malem sezralo spotreba je brutalni no mnel sem rok 2003 takze ted mam r6 40 a swem na ni rychlejsi a jezdim za 6l s vtr sem se pod 10 nedostal

Disel
Disel napsal 30.09.08 v 19:36

ahooj jojo mas ji peknou luxusni dvouvalec, uz dlouho mam myslenku ze si ji koupim k Bigovi az vydelam zda se me ze to je super stroj zadny kultyvovany 4valce ale poradnej rachot :) at slouzi