Kawasaki Versys 1000 (2020)

Vlastník Beryano
Vloženo 19.1.2022
Aktualizováno 19.1.2022

Pohodlná cestovní motorka s dostatečným výkonem a skvělým podvozkem.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

První dojmy - Jelikož, jsem měl Kawasaki Versys 1000, tak jsem, o první dojmy přišel. Tohle je SE, takže zásadní rozdíl, je v podvozku. Opravdu ač jsem to nečekal, mohu potvrdit, že nerovnosti, žehlí lépe, zvlášť v komfortním režimu. Ten podvozek opravdu rozmazluje. Dále potom možnost individuálního nastavení.

Motorku bych doporučil pro - Všem komu se líbí a vyhovuje.?

Doplňky na motorce - Plně vybavená verze SE plus Grand tour paket, ale místo sliderů mám klasické padáky od SW motech. Dále držák navigace SW motech a Navigace Garmin Zumo XT, můžu doporučit, hlavně co se týká čitelnosti displeje. Konkuruje originálnímu TFT displeji na motorce.

Jak už jsem uváděl Kawasaki Versys 1000 SE, jsem vybral proto, že jsem vlastnil Kawasaki Versys 1000, s kterou jsem byl jsem spokojen a chtěl jsem el. podvozek. Takže jenom z opakuji. Výborná motorka, nejen na cestování, se sametovým motorem, s pohodlným sedlem, kde jezdec sedí v pohodlné pozici. Takže pokud chcete jezdit hlavně po asfaltu a nemáte ambice jezdit offroad, což si myslím, že v českých podmínkách, je čím dál tím větší problém. mohu jedině doporučit. Baťůžek si taky určitě nebude stěžovat, navíc když má, opěrku na kufru. Tři kufry stačí i na delší výlet pro dva. Spotřeba, přímo úměrná citu/necitu pravé ruky a zatížení motorky 6-8l/100km. Motorka je v záruce, takže zatím, jen garanční servis.

Myslím, že motorka je dělaná, pro kluky jako jsem, já. Měřím 189 cm, mám poctivých 100 kg a asi, s tím už nechci, nic dělat. Nepotřebuji být na okruhu první a ani už nepotřebuji v zatáčkách brousit kolínka, ne že by to s Versysem nešlo, ale ta motorka, na vás přenese takový zvláštní pocit pohody a zkrátka si jízdu užíváte, trochu jiným vyklidněným způsobem. Vyzkoušel jsem několik jiných motorek: BMW 1250 GS, Honda Afrika, Yamaha Tracer, Triumph Tiger 900, KTM 1290, jsou to všechno výborné motorky, ale vždy zjistil, že mě ta či ona motorka, něčím na rozdíl od Versysu, štve. Nechci se rozepisovat, abych se nedostal do křížku, s patrioty toho, či onoho typu, ale opravdu, Versys má všechno na pohodu. Tím nechci tvrdit, že je všem nejlepší. To rozhodně ne, ale ničím mě neštve a to je asi to nejzásadnější, proč jsem se pro něj rozhodl.
Protože už mám druhého Versyse, tak snad můžu trochu hodnotit.
Takže motorku bych doporučil, určitě pro kluky, kteří si na menších motorkách připadají blbě. Chtějí si užít, pohodovou jízdu na asfaltu i si občas zablbnout v serpentýnách a občas potřebují vyvézt baťůžek.

Myslím, že tak, jak má každý člověk, někde svoji ideální polovičku, tak stejně tak má svoji ideální motorku a já jsem ji asi našel. Ale ještě jsem se nesvezl, na Hondě NT 1100.

Myschan
Myschan napsal 11.08.23 v 07:21 10b.

S tou polovičkou máš asi pravdu. Pěkná motorka a ta barva jí sedí

micklance
micklance napsal 27.10.22 v 07:30 10b.

Skvela a nekonvencni

micklance
micklance napsal 27.10.22 v 07:29

Moc hezka, a urcite sametova masa. Urcite zajimavejsi, nez GS. ;)

jawatar
jawatar napsal 26.01.22 v 09:05 10b.

Jeden ze super cesťáků!

Beryano
Beryano napsal 24.01.22 v 20:25

Kluci dík všem za přání a palce. Bery