KTM 390 Adventure (2021)

Vloženo 14.9.2021
Aktualizováno 26.1.2023

Lehká, hravá motorka.
Hlavně úplně nová

Motorka koupena od FIRMA:TOROLA racing (Frýdek-Místek)

Yamaha Tenere 700: Dlouhá čekací doba na novou
Honda CB 500X: důvod neuveden

První dojmy - Překvapila mně lehkost a ovladatelnost. Na takový malý obsah vysoký výkon i celkem velký krouťák. Opravdu zábavná motorka.

Doplňky na motorce - Plexi Ermax
Držáky bočních kufru
Brašny Baxter
Zadní plotna
Kufr
padací rám

Motorku sem si vybíral v době covidové, kdy byl zrovna zákaz přejíždět mezi okresy a prodejny byly zavřeny. I tak sem se domluvil na předváděcí jízdě. Překvapila mně hlavně lehkost motorky a celkem slušný zátah. Do té doby jsem mněl motorky 200kg +. Sice jsem chtěl silnější Yamahu Tenere 700, ale nebyla žádná skladem a čekat se mi nechtělo. Jaro se blížilo a něco sem nutně potřeboval. Za dva dny jsem zavolal do KTM, že ji teda beru, a jestli by mi ji nepřivezli. Přivezli.
Při předání se ptám, kde je manuál a odpověď byla, že si musím stáhnout z internetu, ze stránek KTM. No dobrá.
A teď k motorce. Není to žádná překoňovaná bestie, to už je podle obsahu patrné, ale zatím se mi nestalo, že to co chci předjet bych nepředjel. Podřadím o jeden kvalt a nemusím přemýšlet jestli to dám nebo ne.Takže pro mně výkon dostatečný, ale nejsem žádný střelec. Pozice na motorce je i na moji výšku dobrá, trochu sem se bál, jestli nebude malá, ale je to v pohodě. Jenom ve stupačkách si připadám trochu přerostlý, ale zkusím to pořešit zvýšením řídítek a možná zkusím sehnat jiné stupačky, protože originální jsou do sportovna sešikmené dopředu, chtělo by to rovné.Brzdy jsou dobré, dávkovatelné jedním prstem, akorát ta pištící přední brzda, už mi ji čistili v servisu i ja sem trochu obrousil destičky, ale zachvíli zase piští. No na brždění to nemá žádný vliv, jenom u nové motorky je to zvláštní.Sedlo je pohodlné, zatím sem dal max 400km na zátah a bez problému, to u NC musely být aspoň 2 přestávky. Spotřeba super ja na skůtru 3 litry.
Zatím jediná závada, kdy mi za studena ( ikdyž bylo venku víc než 20 stupňů) nechtěla motorka nastartovat, jedině s přidáním plynu. zavolal sem do servisu, že takovou závadu ještě neměli, zkusili přehrát palivou mapu a od té doby vše v pohodě.

Ještě dopíšu

Blonďák01
Blonďák01 napsal 26.09.21 v 06:38 10b.

Ať ti slouží